www.mardinnethaber.com
Bahattin UNCU
e-posta : bahattinuncu@mynet.com
Ekleme tarihi :19.04.2017
Kategori :
Okunma sayısı :2952
Sonuç hayırlı olsun…

Ülkemizin Anayasa oylamasındaki evet tercihinin hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.

İçerdeki düşmanlık duygularıyla dolu siyasi partilerin, belli STK’ların, illegal PKK, FETÖ, DHKPC ve benzeri örgütlerin, daha önceki seçimlerde görülmedik şekildeki dış devletlerin müdahaleci, olumsuz, yalan ve çarpıtmalara dayalı kampanyalarına rağmen alınan bu sonuç son derece önemli ve kıymetlidir.

Kıymetlidir çünkü ; tüm diktatörlük yalanlarına rağmen şaibesiz, kavgasız, ağırbaşlı, özgür, halkın iradesinin sandığa en güzel şekilde yansıdığı örnek bir seçim oldu.

Kıymetlidir çünkü ; doğu ve güneydoğu bölgelerimizde halkın iradesine silah gücüyle ipotek koymaya çalışan PKK örgütünün aksine, parçalanmak değil, bir ve bütün olma isteği , bu ülkenin hepimize ait olduğu mesajı verilmiştir

ÜLKEMİZ BU SEÇİMLE NELER Mİ KAZANDI ?

Seçime katılımın yüzde 85 üzerinde olması batı ülkelerinde görülmeyen bir orandır. Evet diyende hayır diyende kararın sandıkta olduğunu tüm dünyaya göstermiş oldu.

Bu millet önemli , hayati bir sistem değişikliğini oylarıyla belirlemiş oldu. Dolayısıyla bu başarı milletin olup, milletimiz son sözü söylemiş oldu. Bu çok kıymetlidir.

Millet bu tercihiyle istikrara evet dedi.

Millet merdiven altı, kayıt dışı siyasete hayır dedi.

Millet her türlü siyasi askeri, politik, güç odaklarının vesayetine hayır dedi.

Millet bundan böyle hükümeti oluşturacak başkanını % 50’nin üzerinde oy ile doğrudan kendi seçeceğinden kaosa, hükümet kurulmasındaki zaman kayıplarına son veriyorum dedi.

Millet ; güçsüz , zayıf , dışarıdan emir alan, içeride dengeler nedeniyle eli kolu bağlı hükümetler isteyen iki yüzlü dış müttefiklerimizin bu oyunlarına müsaade etmeyeceğim dedi.

Temennimiz o ki ; ülkenin ve hepimizin hayrına olan halkın bu tercihini muhalefetinde içine sindirmesi, gereksiz tartışma ve gerginliklere sebep olmadan içselleştirmesi, zaman ve enerjimizin kaybına neden olmadan olağan günlük hayatımıza dönülmesine engel olmamasıdır.

Milletin evet dediği sistem değişikliğine bir devrim gözüyle bakmak abartı değildir. Bunu 2019 yılına kadar gelecek değişikliklerle görmüş olacağız.

Ülkemize ve milletimize tekrar tekrar hayırlı olsun diyorum. Bu başarıda emeği olan herkesi kutluyorum.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com