www.mardinnethaber.com
Emin BATUR
e-posta : emin_batur47@hotmail.com
Ekleme tarihi :02.03.2019
Kategori :
Okunma sayısı :967
Suriye Genel Valisi Beşşar Esad

Bölgemizde meydana gelen olayların yoğunluğundan dolayı önemli bir ayrıntıyı kaçırdık. Takip edebildiğim kadarıyla medyamız da bu ayrıntıyı kaçırdı. Beşşar Esad’ın İran ziyareti sadece haber olarak verildi. Ancak Esad'ın gerek Hamaney ile gerekse Ruhani ile yaptığı görüşmedeki ayrıntıya kimse dikkat çekmedi.
ESAD SURİYE DEVLET BAŞKANI MI? Dikkat edilirse Uzun süredir gerek Rusya gerekse İran Esad'a devlet başkanı muamelesi yapmıyor. Putin'in Suriye'yi ziyaretinde Esad törene katılmak isteyince Rus generalin kendisini kolundan çekiştirerek mani olduğu görüntüler hafızada tazeliğini korumaktadır.
ŞİMDİ DE İRAN Beşşar'la yaptığı resmi görüşmelerde İran bayrağı yanına Suriye bayrağını koymayarak kendisine bölge valisi muamelesi yaptı.
TÜRKİYE'YE MESAJ MI? İran bunu yaparak bir taşla 2 kuş vuruyor. Suriye'nin kendi toprağı olduğunu... Beşşar'ın orada sadece bir genel valisi olarak görev yaptığını... Binaenaleyh Türkiye'nin Suriye'deki askeri hareketliliğinde bunu dikkate alması gerektiği mesajını veriyorken... Beşşar Esad'a da 'Ben olmadan sen bir hiçsin!.. Adımlarını buna göre at!..' demeye getiriyor.
İZZETİ KABUL ETMEYEN BU REZİLLİKLERE RAZI OLUR Hatırlanacak olursa Suriye'de olaylar başladığında Cumhurbaşkanımız o günkü Başbakan sıfatıyla Beşşar'a: 'Gel yapma! Muhalefetin önünü aç! Parti kurmalarına mani olma! Sandığı ortaya koy... Yine sen kazanacaksın! Seçim kampanyasında senin yanında olacağım. Suriye halkının önüne geçip sana oy vermelerini talep edeceğim..' demişti. Ve bu isteğini Gerek dışişleri bakanını defalarca Suriye'ye göndermek suretiyle Gerekse Bizzat kendisi defalarca telefonla konuşmak suretiyle Beşşar'ı ikna etmeye çalıştı. Ancak Beşşar İran'a güvenerek olayları birkaç günde bastıracağını umuyordu. Bundan dolayı Hakkını aramak için elinde bıçak dahi olmayan göstericiler üzerine Keskin nişancılarıyla ateş açarak katliam yapmıştı.
NETİCE Beşşar Olayları birkaç günde değil birkaç yılda bile bitiremedi. Ülkesi üçe hatta dörde bölündü Yüzbinlerce insan öldü Milyonlarca insan muhacir mülteci konumuna düşerek Avrupa kapılarında hor hakir görüldü Kendisi de Artık bir genel vali muamelesi görmeye başladı.
Allah İslam ümmetini akılsız liderlerin şerrinden muhafaza buyursun Amin!

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com