www.mardinnethaber.com
Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmaları il finali yapıldı
10.04.2018 15:52 Mardin Nethaber

 

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nce her yıl Anadolu İmam Hatip Liseleri arası düzenlenen Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarının 9. İl finali Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Anadolu İmam Hatip Liseleri arası düzenlenen yarışmada il genelinden öğrenciler Arapça Şiir okuma ve Arapça Metin Canlandırma kategorilerinde yarıştı. Mardin Büyükşehir Belediyesi katkıları ile düzenlenen program Artuklu Şakir Nuhoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Mardin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde gerçekleştirildi. Artuklu Üniversitesi’nde ve İl Müftülüğünden uzman bir kadronun yer aldığı jürinin puanlaması sonucu yarışmalarda sıralama şu şekilde gerçekleşti. Arapça Şiir Okuma Yarışmasında birinci Nursefa Avran Midyat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu.

Yarışmada Avşin Yalçınkaya Artuklu Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci oldu. Yarışmanın üçüncüsü ise Mardin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden Nedve Bağış oldu.

Arapça Metin Canlandırma yarışmasında ise birinci Artuklu Anadolu İmam Hatip Lisesi, ikinci Midyat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, üçüncü Artuklu Şakir Nuhoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu. Yarışma sonunda tüm katılımcı okul yönetici, öğretmen ve öğrencilere Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından hediyeler verildi. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com