www.mardinnethaber.com
Sağlık Müdürlüğü Binasında Hummalı Çalışma
07.04.2018 17:41 Mardin Nethaber

 

Mardin merkez Artuklu ilçesinde yapımı devam eden yeni İl Sağlık Müdürlüğü hizmet binasında ki çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

13 Mart mahallesinde İl Müftülük binası yanında yapılmakta olan ve yüklenici firma olarak Öz-Dü ile Alpfırat inşaatları paydaşlığında yapımı devam eden Sağlık Müdürlüğü Hizmet binası Temmuz-2018 tarihinde biteceği belirtildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından projesi onandıktan sonra Mardin İl Sağlık Müdürlüğü harekete geçerek Sağlık Hizmetleri Başkanlığını,  Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığını, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığını ile Personel ve Destek Hizmetleri Başkanlığını tek çatı altında toplayacak olan binanın sekiz kattan ibaret olduğu ifade edildi.

Mardin İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Saffet Yavuz konuyla ilgili yaptığı açıklamada bu dört sağlık kurumumuzu bir araya getirmemizdeki amaç; vatandaşlarımızın taleplerine daha hızlı ve daha aktif bir şekilde cevap vermek istediklerini söyledi.

Mardin'in trafik sorununu göz önünde bulundurarak, yapacağımız yeni hizmet binasının projesine otopark da dâhil ettiklerini belirten Yavuz, “Kurumumuzun ve çalışanlarımızın araçlarını park etmek için otopark yapmayı planladık. Bunun yanında buraya gelecek olan misafirlerimizi de düşünerek yaklaşık 100 araçlık iç ve dış olacak şekilde iki otopark alanı da projemize dâhil ettik. Bu otoparklar hem bize hem de gelecek olan misafirlerimize rahatlık sağlayacaktır” dedi.

Kompleks şeklinde yapılacak olan yeni hizmet binamızda çalışan personellerimize de kolaylık sağlayacaklarını ifade eden Yavuz, “Malumunuz sağlık çalışanlarımız 7/24 esasına göre çalışıyorlar. İlimizdeki kreşler, sadece gündüz mesai yaptıkları için gece nöbeti olan ve buralı olmayan evli personellerimiz çocuklarını gece bırakabilecekleri yerleri olmadığından büyük sıkıntı yaşıyor. Bizde kurum olarak bu sorunun önüne geçebilmek için yeni hizmet binasına bir kreş evi açmayı hedeflediklerini” söyledi.

Yeni hizmet binasında bir büyük, iki küçük toplantı salonu da yapacaklarını kaydeden Yavuz, “Kurumumuza bağlı olan bu alan üzerinde daha önce inşa edilen sağlık lojmanları mevcuttu. Tabi bu lojmanlar atıl duruma düştükleri için onları yıkıp, bu alan üzerinde modern bir hizmet binası inşa etmeyi planladık. Depreme dayanıklı, yeni yapı teknolojilerinin kullanıldığı, engelli erişimine uygun, geleneksel mimarimizin görsel yönlerinin de uygulanacağı ve kent kimliğimizin yansıtıldığı bu hizmet binası, ilimizin kamu binası ihtiyaçlarına cevap vereceğine inanıyorum. Uzun yıllar elverişsiz mekânlarda hizmet sunmuş olan İl Sağlık Müdürlüğü, inşallah kısa bir süre zarfında tamamlanacak ve bizde vasıflı bir binaya kavuşmuş olacağız” şeklinde konuştu.

Mardin Sağlık İl Müdürlüğünün proje bilgileri; İhale bedeli 13 milyon 599 bin TL’dir. Kapalı inşaat alanı 13 bin metrekare, yerleşke alanı ise bin 600 metrekaredir.

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SAĞLIK
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com