www.mardinnethaber.com
Kurum avukatlarından Sağlık İl Müdürüne Ziyaret
06.04.2018 18:37 Mardin Nethaber

 

5 Nisan Avukatlar Günü münasebetiyle Mardin İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görev yapan avukatlar, İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Saffet Yavuz’u makamında ziyaret etti.

Kurumda çalışan avukatları kapıda karşılayan Uzman Dr. Saffet Yavuz ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, avukatların; hukuk sistemimizin vazgeçilmez unsurları ve savunucuları olduğunu söyledi.

Konuşmasının devamında Yavuz, “Hak ve adalet, insanların yaşamı kadar önemsediği bir kavramdır. Adaletin tecellisinde en etkin role sahip olan avukatlarımız, hukuk devletinin, huzurun ve güvenin temel taşıdır. Avukatlık mesleğine ve avukatlarımıza gereken değerin verilmesi, hukuk sistemimizin güçlenmesi bakımından önemlidir. Bu duygu ve düşüncelerle kamu vicdanının ve adaletin sağlanmasında, savunma hakkının kullanılmasında önemli görev üstlenen avukatlarımızın ‘5 Nisan Avukatlar Gününü’ kutlular, meslek hayatlarında başarılar dilyorum” temennisinde bulundu.

İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Saffet Yavuz, ziyaretin sonunda kurum avukatlarına günün anlam ve önemine binaen çiçek takdim etti.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SAĞLIK
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com