www.mardinnethaber.com
Eski devlet hastanesi yıkılıyor
03.04.2018 18:39 Mardin Nethaber

 

Yaklaşık üç yıldır çürümüye terk edilen eski Mardin Devlet Hastenesi Sağlık Bakanlığı tarafından alınan kararla önümüzdeki günlerde yıkımına başlanacak.

İçerisinde bulunan kullanılabilir malzemenin Milli Emlak Müdürlüğü tarafından tesbit edildikten sonra yıkımına başlanacak olan hastanenin, Mevcut Mardin Devlet Hastanesine ek olarak yeniden inşa edileceği ifade edildi.

Mardin İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Saffet Yavuz konuyla ilgili yaptığı açıklamada eski hastanenin yıkımı tamamlandıktan sonra ek hastanenin işaattına 2018 yılı sonlarına doğru başlanacağını söyledi.

Eski hastanenin Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılacağını belirten Yavuz, “Hastanenin yıkımı tamamlandıktan sonra mevcut hastanemize ek olarak 400 yataklı yeni bir hastane inşa edecepğiz. Bununla birlikte hasta yatak sayımız 700 olacak. Buda hasta ve hasta yakınlarının rahat bir nefes almalarını sağlayacak. Şu anda mevcut hastanemizde büyük sıkıntılar olmamakla birlikte elbette bazı alanlarda ufak tefek sıkıntılar yaşıyoruz. Ama çok şükür ki mevcut imkanlarkla bunların üstesinden gelebiliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yeni ek hastanenin 2020 yılında bitirmeyi hedeflediklerini ifade eden Yavuz, “Yeni yapacağımız ek binamızı ya tünel şeklinde yada bina şeklinde mevcut hastanemizle birleştireceğiz. Artacak yatak sayısına ek olarak yoğun bakım ünitesi açarak, yoğun bakım yatak sayısınıda artıracağız. Yapacağımız binanın projesi henüz hazır olmadığı için ek binamızda neler yapacağımızı net olarak bilmiyoruz. İlimizde sağlık alanında yenilikler yaparak bize gelen hastalarımızı başka yerlere gödermeden tedavilerini  burada yapmalarını sağlayacağız.”  şeklinde konuştu.

 

 

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SAĞLIK
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com