www.mardinnethaber.com
DERİK DEVLET HASTANESİNDE BİR İLK DAHA
29.03.2018 18:01 Mardin Nethaber

 

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü, vatandaşların sağlık hizmetlerine yerinde ve zamanında ulaşabilmesi için bünyesinde bulunan hastanelerde yenilikler yapmaya devam ediyor.  

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Derik İlçe Devlet Hastanesinde Genel Cerrahi Kliniğinde, ilk defa Endoskopi ve Lazerle Tedavisine başlanarak, ayrıca Derik Devlet Hastanesinde ilk kez (karın germe) ameliyatı da gerçekleştirildi.

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Derik Devlet Hastanemizde ilk defa böyle bir ameliyatın yapılması sağlık camiası olarak bizleri mutlu etmiştir dedi.

Burada ilk defa Endoskopi ve Lazerle tedavisine de başlandığını belirten Yavuz, “Hem bizim için hem de Derik ilçemizin civarında yaşayan vatandaşlarımız açısından mutluluk ve gurur verici bir durumdur. Endoskopi yapmak için Derik ilçemizin en ücra köşesinden Mardin’e veya Kızıltepe’ye gelen vatandaşımız artık hiçbir zahmete katlanmadan kendi ilçe hastanelerinde ameliyatlarını ve tedavilerini yapabilecek. Ulaşım konusunda hiç sıkıntı yaşamadan tedavilerini yaparak, rahatça evlerine gidebilecek.  Vatandaşımızın hayır duasını almak bizim için en büyük temennimizdir. Vatandaşlarımıza en iyi şekilde sağlık hizmeti sunabilmek için ben ve arkadaşlarım tüm imkânlarımızı seferber ederek, hizmet sunmaya devam edeceklerini’’ söyledi.

Derik Devlet Hastanesi doktorlarından Operatör Dr. Hüseyin Yönder, bu güne kadar bu ameliyatın iki hastaya uygulandığını belirterek; “Ameliyatta hastaların hem büyük boyuttaki karın fıtıkları onarıldığı, hem de fazla doğum yapan hastalarda oluşan karın sarkma durumunu (karın germe) ameliyatı ile düzelttik. Aynı seansta iki hastayı ameliyat yaparak, düzenli bir şekilde takip ettikten sonra taburcu ettik. Karın derisindeki sarkmaların hastalarda bel ve sırt ağrısı yapıyor. Ameliyatın sadece estetik amaçlı değil, tedavi amaçlı olarak da yapıldığını” ifade etti.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SAĞLIK
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com