www.mardinnethaber.com
Minik Hastalara Balon Morali
27.03.2018 14:15 Mardin Nethaber

 

Midyat Devlet Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği'ne kan vermeye yada muayene olmaya gelen minik hastalara moral amaçlı balon dağıtılıyor.

Çocukların hastanede rahat tedavi olmaları için bir yüzünde Midyat Devlet Hastanesinin resmi, diğer yüzünde ise “Çocuklarımız geleceğimizdir” yazılı olan renkli balonlar çocukların büyük ilgisini çekiyor.
İlk defa Midyat Devlet Hastanesinde uygulanan bu proje, çocukların hastanedeki zamanlarını eğlenerek geçirmelerini sağlıyor. Sağlıkta dönüşüm projesi kapsamında hastanede çocukların muayene olma, kan alma ve tedavi kolaylığı üzerine yoğun mesai harcanıyor.

Mardin İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, “Hastaneye mua-yene olmaya gelen ve kan tahlilleri için kan birimine başvuran çocuklar, kan vermek istemez ve genellikle ağlayarak ebeveynlerine sıkıntı çıkarırlar. Bu süreçte çocukları ikna etmek ve sakinleştirmek zor oluyor. Bunun önüne geçmek için böyle bir proje başlattık. Bu proje sayesinde çocuklarımızın mutlu olduklarını gözlemledik. Bu uygulamayı diğer has-tanelerimize de taşıyaca-ğız” ifadelerini kullandı.

Midyat Devlet Hastanesinde laboratuvar sorumlusu olarak çalışan Cüneyt Yılmaz ise “Çocuklara balon vererek onların hastanede kaldığı süre içerisinde canlarının sıkılmaması ve tedavilerini sorunsuz bitirmeleri için böyle bir uygulama baş-latıldı. Böylece çocuklar hem mutlu oluyor hem de kan verme sürecinde bizlere zorluk çıkarmıyor-lar”dedi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SAĞLIK
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com