www.mardinnethaber.com
Veterinerlere seminer
24.03.2018 15:48 Mardin Nethaber

 

Mardin Şırnak Veteriner Hekimler Odası, Mardin’de, “Antimikrobiyal, Sinerjizm ve Buzağı İshalleri” konulu seminer düzenledi. Bir gün süren seminerde antimikrobiyal ilaçlar, tedavi seçenekleri, kombinasyonlar ve destekleyici tedavi konuları ele alındı.

Özel bir otelde düzenlenen seminere  Diyarbakır Bölgesi (Diyarbakır,Batman, Siirt) Veteriner Hekimleri Odası  Başkanı Serhat Aslan, Verano Ürün Yöneticisi Farmakolog Dr. Erdem Arslan, Mardin-Şırnak Veteriner Hekimler Odası Başkanı Muharrem Çakar, Mardin Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Osman Karahan ve çok sayıda Veteriner Hekim katıldı.

Mardin Şırnak Veteriner Hekimler Odası ile Verano Güneydoğu Bölgesi Tanıtım ve Satış Temsilciliği paydaşlığında yapılan seminerin açılış konuşmasını yapan Mardin Şırnak Veteriner Hekimler Odası Başkanı Muharrem Çakar, bilgi sürekli kendini yenileme sanatı olduğunu söyledi.

Konuşmasının devamında Çakar, “Eskiye dayalı bilgilerin ışığında yeni bilgilere yönelmemiz ve sürekli bilgilerimizi tazelememiz gerekiyor. Bu gibi seminerler bilgilerin güncellenmesi adına büyük önem arz ediyor. Bizi kırmayarak bize bu imkanı sunan Verano'ya ve Verano Ürün Yöneticisi Farmakolog Dr. Erdem Arslan hocamıza teşekkür ederim” dedi.

Programın akışında konuşan Verano Ürün Yöneticisi Farmakolog Dr. Erdem Arslan ise seminere katılım sağlayan veteriner hekimlere teşekkür ederek, “Antimikrobiyal bileşiklerin yaygın kullanımı ve özensiz bakterilerin bu ajanlara karşı direnç geliştirerek enfektif hastalıkların tedavisini daha zorlaştırmaktadır. Bu nedenle elimizde bulunan antimikrobiyal ilaçları doğru ve etkili bir şekilde kullanmalıyız. Doğru antimikrobiyal tedavi için kullanılan ilacın dozu, tedavinin süresi, uygun doz aralığı ve bu ilaçlar arasındaki etkileşimler çok önemlidir” ifadelerini kullandı.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SAĞLIK
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com