www.mardinnethaber.com
Mardin’de 6 bin öğrenciye sağlık taraması yapılacak
24.03.2018 15:43 Mardin Nethaber

 

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman, "Sağlıklı bir nesil için çalışıyoruz” dedi.

“Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, ;Sağlıklı bir nesil için çalışıyoruz”
Mardin Büyükşehir Belediyesi, sağlıklı bir neslin yetişmesi için sağlık taraması çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı, Mazıdağı, Derik, Dargeçit, Kızıltepe, Artuklu ve Savur ilçelerinde ki kırsal mahallelerde yaklaşık 6 bin öğrenciyi sağlık taramasından geçirecek. Sağlıklı bir nesil ile geleceğe hedefiyle çalışmalarını yürüten belediye, uzman diyetisyenlerle öğrencilere beslenme ve hijyen eğitimi anlatılarak kan gurubu kartları dağıtılacak.

Bunun yanında binlerce öğrenciye çeşitli hediyeler dağıtılacak.
Yaman, şöyle devam etti: “Bir yılı aşkın süredir bu şehirde ki kadın, genç, engelli ve öğrencilerimize öncelik veren bir belediye anlayışı ile çalışıyoruz. Öğrencilerimizin yanımızda farklı bir yeri var. Okulların açılma döneminde binlerce öğrencimize kırtasiye malzemesi dağıttık. Yarıyıl tatiline giren öğrencilerimiz için ‘Yazın havuz kışın buz pisti’ diyerek yaklaşık bir ay boyunca öğrencilerimize buz pisti hizmeti verdik. Sağlık bir nesil için tüm ilçelerimizde ki ilkokul ve ortaokullarında ki öğrencilerimiz için harekete geçtik.”
Yaman, şöyle devam etti: “Projemizi ilk olarak Derik ilçesi Subaşı Mahallesinde ki Subaşı İlkokulu, ortaokulu ve imam hatip ortaokullarında başladık.

Burada ki yaklaşık 650 öğrenciye uzman diyetisyenlerimiz sağlıklı beslenme ve hijyeni anlattı. Daha sonra minik yavrularımızı sağlık taramasından geçirerek kan gurubu kartlarını verdik. Belediyemizin kendilerine göndermiş olduğu diş bakım seti ile çeşitli hediyeleri de öğrencilere ulaştırıldık. Öğrencilerimizin mutluluğu bizlerin Mutluluğudur.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com