www.mardinnethaber.com
Mardin AK Parti’de Kongre Heyecanı!
17.03.2018 09:30 Mardin Nethaber

 

 

 

 

Mardin’de bugün yapılacak AK Parti İl Başkanlığı 6’ncı Olağan Kongresi’ne katılacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için hazırlıklar tamamlandı. 

Kentte, Cumhurbaş kanı’nın geçiş güzergahları bayrak, flama ve posterler ile donatıldı, güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarıldı.

Mardin’in Merkez Artuklu ilçesinin kapalı spor salonunda yapılacak olan kongreye AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek.

2019 başkanlık seçimi öncesinde, seçimlere daha iri ve daha diri gitmeyi hedefleyen AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2017 yılında dile getirdiği “mental” yorgunluğu söylemiyle, başta belediye başkanlıkları ve teşkilat-larda büyük değişime gitmişti.

Bu kapsamda, Mardin’den aralık ayında AK Parti Genel Merkezine davet edilen 3 aday arasından eski Milletvekili Nihat Eri AK Parti Mardin il başkanı olarak atanmıştı.

Yoğun katılımın beklendiği kongrede, Nihat Eri başkanlığında tek aday ve tek liste ile gidilmesi diğer illerde olduğu gibi kesin görünüyor.

“Yönetimde yer alacak muhtemel isimler”

Öte yandan İl yönetiminde büyük değişikliğe gidilmesi beklenirken, edindiğimiz bilgilere göre yeni yönetimde şu isimlerin yer alması bekleniyor:

ASİL

Abdulkadir Admış, Abdulmelik Timurağaoğlu, Abdurrahman Malgir, Abdurrezzak Sağlam, Ahmet Kösesoy, Ali Olğaç, Aydın Baran, Ayla Çoktan, Bahattin Uncu,i Behzet Demirkul, Cengiz Demirkaya, Erdal Yay, Erdinç çeçen, Fatmagül Avuka, Fazıl Düdük, Fazile Türkan Recepoğlu, Hasan Ak, İrfan Yıldızoğlu, Lokman Günlüoğlu, Lütfiye Bahar Ensari, Metin Balcık, Mehmet Akif Nuhoğlu, Mehmet Ali Burak, Mehmet Beşir Güneş, Mehmet Kamil Mungan, Mehmet Karadeniz, Mehmet Kaya, Mehmet Mert, Mehmet Ulaş Atayoğlu, Metin Altun, Murat Cengiz, Mustafa Nilüfer, Nasreddin İliş, Nasrettin Duyan, Neşe ergen Özkan, Nezir Yıldız, Sadiye Yücesoy, Sayma Teker, Selahattin Çağlar, Serhat Çınar, Sevilay Meraler, Şefik Acar, Şehmus Akbacı, Şehmus Sürer, Şehmus Çelebioğlu, Şehmus Yusufoğlu, Şifa Şinego, Şükrü Cevheroğlu, Yasemin Bağış. 

YEDEK

Mahmut Bilben, Fırat Özel, İbrahim Basıç, Sevim Hakimoğlu, Veysi Çankaya, Mehmet sait Turgut, Süleyman Kayır, Abdullilah Çakmak, Adnan Çiftçi, Şükran Aksin, Canip Ateş, Bedrettin Sadioğlu, Cesur Paşaoğlu, Halil Karataş, Hıdır Acat, İbrahim Halil Ramazanoğlu, Şehmus Akan, Gökhan Alioğlu, Selim Elçioğlu, Mehmwet Faruk Çeçen, Ümran Bişi, Yurdanur Salarvan, Cahide Uçar, Fasih Kip, Mehmet Ferah Mahmutoğlu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SİYASET
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com