www.mardinnethaber.com
Artuklu ilçesi’nin tek yürüyüş parkurunun hali perperişan
14.03.2018 16:17 Mardin Nethaber

 

Mardin Merkez Artuklu ilçesi Yenişehir semtinde bulunan 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler parkı içerisinde bulunan yürüyüş parkurunda oluşan çukurlar ve içinde dolan sular yüzünden yürünecek halde değil.

Mardin Merkez Artuklu ilçesi Yenişehir semtinde bulunan 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler parkı  yürüyüş parkuruna gelen vatandaşlar, burada oluşan çukurlar ve su dolan  çukurların içinde oluşan çamurlarda yürüyüşlerini yapmak zorunda kalarak, geceleri yanmayan park ışıkları da bu işin cabası diye yakındılar.

Telefonla arayarak ve idarehanemize gelen bazı vatandaşlar şikayetlerini dile getirerek, konuyla ilgili olarak aradıkları belediyede muhatap bulamamaktan yakındılar. 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler parkında bulunan koşu ve bisiklet parkurunda dekoratif ışıklandırma ve zemin yenilemesi isteyen vatandaşlar, “İlçenin tek yürüyüş parkurunda daha rahat bir şekilde yürüyüşümüzü ve sporumuzu yapmak istiyoruz. Bu bizim en doğal hakkımız olsa gerek. Yağan yağmurlarla birlikte, oluşan çukurlar küçük göletler oluşturuyor. Burada ne çocuklarımız bisikletlerini sürebiliyor nede biz yürüyüşümüzü ve sporumuzu yapabiliyoruz. Diğer büyük şehirlerde 10-15 kilometrelik mükemmel yürüyüş parkurları varken, bizim bir kilometrelik bile olmayan yürüyüş parkurumuzun bu şekilde olması gerçekten bizleri üzüyor. Bunun için yetkililerden buranın bir an önce gözden geçirilerek, ilçemize yakışır büyük bir yürüyüş parkuru istiyoruz” şeklinde talepte bulundular. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com