www.mardinnethaber.com
Caminin Muslukları Çalındı
12.03.2018 14:37 Mardin Nethaber

 

Mardin merkez Artuklu ilçesinde bulunan Şakir Nuhoğlu camisinin şadırvanında bulunan musluklar çalındı.

Edinilen bilgiye göre, Yenişehir Mahallesi 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler parkında bulunan Şakir Nuhoğlu Camisine sabah namazını kılmaya gelen cemaat şadırvanda abdest almak isterken, suların boşa aktığını ve muslukların yerinde olmadığını gördü.

Ana vanadan suyu kapatan görevliler, durumu emniyet ekiplerine bildirdi. Camisinin şadırvanında bulunan muslukların çalındığını tespit eden polis, caminin güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı.

Şakir Nuhoğlu Cami imam hatibi Halil Kazar, yapılan bu eylemin yanlış olduğunu belirterek, namazlarını eda etmeye gelen cemaatın abdest almada zor anlar yaşadıklarını söyledi.

Cami imamı Kazar, "Buna ne diye bilirim ki. İbadet edilen mekânlarda hırsızlık yapılması gerçekten çok çirkin bir davranıştır. Herkesin bu gibi insanları mutlaka uyarması gerekiyor. İbadete yeni açılan caminin musluklarını çalmak, kesinlikle doğru bulmuyorum" dedi. 

Polis, zanlıların yakalanması için çalışma başlatan polis, çevredeki güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye aldı.

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com