www.mardinnethaber.com
Afrin Şehitleri için hatim duası
10.03.2018 17:02 Mardin Nethaber

 

Mardin merkez Artuklu ilçesinde Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı’na katılarak  şehit düşen Mehmetçikler için hatim duası yapıldı.

Fuat Yağcı Camisi'nde yapılan hatim duası programına Ak Parti İl Başkanı eşi Süheyla Erin, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Hakimoğlu, Ak Parti Artuklu İlçe Başkanı Gülbahar Mavidemir, Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili eşi Şeyma Öztürk, STK temsilcilerin eşleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Artuklu İlçe Müftülüğü tarafından görevlendirilen Esin Aktepe tarafından yapılan hatim duasının ardından ilahiler okunarak, Zeytin Dalı Harekâtı’na katılan güvenlik güçleri için dualar yapıldı.

Ak Parti Artuklu İlçe Kadın Kolları ile Artuklu İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen hatim programında konuşan Ak Parti Artuklu İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülbahar Mavidemir yaptığı açıklamada, okunan Hatmi Şeriflerin burada canlarını din, vatan, millet ve bayrak uğruna feda eden şehit kardeşlerimize hediye ediyoruz dedi.

Vatanları için tereddüt etmeden seve seve canlarını veren şehitleri hiçbir zaman unutmayacaklarını söyleyen Mavidemir, “Bu büyük milletin kahraman evlatları devletinin bekası ve milletinin istikbali uğruna son derece zor şartlar altında terör örgütüne büyük darbeler vuruyor. Operasyon kapsamında şehadet şerbeti içerek şehit düşen tüm askerlerimize Cenabı Allah'tan rahmet, ailelerine, sevenlerine ve Yüce Türk Milletine başsağlığı diliyorum. Yine aynı operasyonda ve ülkemizin çeşitli yerlerinde hain terör örgütleri ile girilen çatışmalarda yaralı düşen gazilerimize acil şifalar diliyorum. Bugün burada bulunmamızın sebebi Türk askerinin yalnız olmadığının bir göstergesi olduğunu” söyledi.

Program, katılımcılara verilen çeşitli ikramlarla son buldu.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com