www.mardinnethaber.com
Askerlerden kadınlara karanfil
09.03.2018 16:17 Mardin Nethaber

 

Mardin İl Jandarma Komutanlığı ve Artuklu ilçe Jandarma Komutanlığında görevli askerler, şehit anneleri ve kırsal mahallelerdeki kadınları ziyaret ederek, karanfil verdi.

Mardin İl Jandarma Komutanlığı ve Artuklu ilçe Jandarma Komutanlığında görevli askerler, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle şehit anneleri ve kırsal mahallerde yaşayan kadınları ziyaret etti. İlk olarak, oğlu 2016'da şehit düşen Zuhal Gözal’ı ziyaret eden askerler, karanfil vererek Kadınlar Günü’nü kutladı. Askerleri karşısında görünce duygusal anlar yaşayan Gözal, şehit oğlunu 5 Temmuz’da askere gönderdiğini, şehit olmasının ardından doğan evladının ise 5 Temmuz'da dünyaya geldiğini belirterek, "Askerlerimize bu anlamlı ziyareti için teşekkür ederim. Çok mutlu oldum. Dualarımız hep onlarla. Afrin operasyonundaki Mehmetçik için gece gündüz dua ediyor, operasyonun başarıyla sonuçlanacağı günü bekliyoruz. Rabbim tüm askerlerimizi korusun ailelerine sabır versin" dedi.
İlk çiçeğini askerden aldı
Askerler, daha sonra Avcılar köyündeki kadınları ziyaret etti. Burada askerlerin karanfil verdiği 25 yıllık evli Müzeyyen Çokan (44), hayatı boyunca kendisine ilk defa çiçek verildiğini söyleyerek, çok mutlu olduğunu ifade etti.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com