www.mardinnethaber.com
Belediyeden Kadınlara Funda Arar konseri
09.03.2018 15:29 Mardin Nethaber

 

Mardin Valiliği ile Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde festival havasında bir organizasyona imza attı. Afrin’deki Mehmetçiklere destek için el emekleri göz nuru ürünlerini stantlarda satışa sunan kadınlar, sanatçı Funda Arar konseri ile doyasıya eğlendi.

Mardin Valiliği ve Büyükşehir Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinliğe Mardin Valisi Mustafa Yaman ve Daire Başkanı Dr. Mehtap Bingül ev sahipliği yaptı. Etkinliğe, Mardin İl Jandarma Komutanı Yusuf Kenan Topçu, Mardin İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, ilçe kaymakamları ve belediye başkan vekilleri katıldı.
Mardinli kadınların yoğun ilgi gösterdiği etkin-likte sivil toplum kuruluş-ları tarafından kurulan stantlar açıldı. Kadınlar günü için bir araya gelen sivil toplum kuruluşları Afrin operasyonundaki Mehmetçikler için el emeklerini satışa sundu. Akşam saatlerinde Funda Arar konser verdi. Mardinli kadınlar doyasıya eğlendi.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mustafa Yaman, kadınlara şiirle seslenerek Kadınlar Günü’nü kutladı. Sanatçı Funda Arar, Mardin’de olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

AK Parti Mardin İl Başkanı Hülya Hekimoğlu, Afrin’deki askerlerimiz için stant açtıklarını belirterek “Buraya gelen katkılar ve destekleri Afrin’deki askerlerimize ulaştıracağız” dedi.
AK Parti Artuklu İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülbahar Mavidemir, etkinlikten çok mutlu olduklarını ifade ederek “Mardin’de kadınların bir arada olması bizleri sevin-dirdi. Bu huzurumuzun aratacağına işaret etti” diye konuştu.
“Mardin’imizi her zaman böyle görmek istiyoruz” diyen Kızıltepe Lider Kadınlar Derneği Başkanı Leyla Onur Yanar “ Lider Kadın Derneği olarak bu platformda olmaktan çok mutlu olduk. Erbani ekibi ile güzel bir görsel şölen kültür tanımına vesile olduk. Belediyemize ve valimize teşekkür ederiz” ifadesini kullandı.

Konserin akabinde bir açıklama yapan Yaman, “Bu şehirde yapılan etkinlikler ile kadınlarımız artık gülüyor” dedi. Mardin Büyükşehir Belediyesi ola-rak dezavantajlı grupları hiçbir zaman unutmadıklarını dile getiren Yaman, “İlimizde hemşerilerimizim beklediği bir şehri inşa etmek için gece gündüz demeden çalışmaktayız. Özellikle sosyal projeleri-mize de önem vermekteyiz. Kadınlarımız için de önemli çalışmalar imza atmaktayız. Son 1 yıl içinde 'Kadının Yerinde Kadının Yanında' diyerek kadınları-mızın mutlu olması hed-efiyle durmadan çalıştık. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde de 2017 yılında olduğu gibi özel bir etkinlik olmasını istedik” şeklinde konuştu.

Mardin'de yaşayan kadınlar için Funda Arar konserini düzenlediklerini ileten Yaman, “Şehrimizde yaşayan kadınlarımızın moral bulmaları ve stres atmaları için bu yıl da bir konser tertip etmek istedik. Bu nedenle yediden yetmişe herkesin severek dinlediği ses sanatçısı Funda Arar'ı ilimize getirdik. Alanda on binlerce hemşerimiz konserde gönüllerince eğlendi. Bu vesileyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü bir kez daha kutluyorum” diye konuştu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com