www.mardinnethaber.com
Öztürk, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü Kutladı
08.03.2018 16:03 Mardin Nethaber

 

Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir Kutlama Mesajı yayımladı.

Öztürk mesajında şu ifadelere yer verdi: “Varlıklarıyla yaşamımızın her anını onurlandıran bizleri eğiten, yetiştiren kadınlarımız, yüreklerindeki sevgi ve şefkati bizlere karşılıksız sunmuşlardır.

Yıllardan beridir bilimden sanata, spordan edebiyata, siyasetten çalışma hayatına kadar hayatın her alanında kadınların büyük çaba ve başarılarına şahit olunmuştur. Kadın elinin değdiği her yerde bir güzellik, göz nurunun düştüğü ve emeğinin geçtiği her noktada bir derinlik bulunmaktadır. Nitekim kadınlarımızın sosyal ve ekonomik hayatın içinde eşit, onurlu ve saygın bir yeri olması gerekir ve bunun artma-sında da herkese büyük görevler düşmektedir.

Evinde anne, işyerinde çalışan, toplumda saygın bir fert olan kadınları-mızın ülkemizin toplumsal birliği ve dirliği için hayati rolleri olduğu ortadadır. Gelecek nesillerin yetişmesinde yeri doldurulamayacak bir önemi olan ve sevgiyi, nezaketi, inceliği öğreten yine onlardır. 

Tüm bu kalbi duygularla, başta vatan uğruna evladını, eşini, babasını toprağa veren ve bu acıyı onurla taşıyan şehit yakını kadınlarımız olmak üzere tüm kadınla-rımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com