www.mardinnethaber.com
Yeşilay'dan Okullara “Benim Kulübüm Yeşilay” Projesi Geliyor
08.03.2018 15:33 Mardin Nethaber

 

Bu kapsamda okul etkinliklerine çok önem verdiklerini dile getiren Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu, “ Bağımlılıklarla mücadelemizin önemli bir kısmını, bağımlılıkları önleme çalışmaları kapsıyor. Bu çalışmaların gerçekleştirilebileceği en uygun ortam olan ilk ve orta öğretim için okul etkinlikleri planlıyor bu kapsamda gençlerimizi eğitiyoruz” dedi.

Proje kapsamında; ortaokul öğrencilerine yönelik olarak bağımlılık hakkında eğitim verilmesi, Yeşilay kulübü kurmaları için gerekli bilgilerin verilerek yardımcı olunması, ekip çalışmasıyla afiş, resim yapılmasının sağlanması ve 80 parçalık büyük boy puzzle (yapboz) ile çocukların grup halinde puzzle (yapboz) tamamlamalarını sağlanması yer alıyor. Bu projeyle öğrencilerle birebir temas kurularak, Yeşilay bilincinin oluşturulması amaçlanıyor.
Çetinkaya: “Yeşilay faaliyetlerinin Mardin'de düzenlenmesi mutluluk vericidir”

Projenin ilk uygulaması Artuklu Abdulkadir Tutaşı ilköğ-retim okulunda yapıldı. Daha sonra Artuklu Elifana İlkokulunda gerçekleştirildi. Çocuklar Yeşilay konusunda bilinçlendirildi. Okul etkinliğine katılan Milli Rallici Burcu Çetinkaya, okullarda gerçekleştirilmekte olan “Benim Kulübüm Yeşilay” projesinin çok yararlı olacağını, farkındalık oluşturmak için çocuklara bağımlılıklar konusunda verilecek eğitimin geleceklerini olumlu etkileyeceğin, bu etkinliklerin Mardin'de düzenlenmesinden dolayı mutlu olduğunu” belirtti.

“Benim Kulübüm Yeşilay” projesinin okullarda uygulanması esnasında ortaya renkli görüntüler ortaya çıkmaktadır. Uygulamaya bire bir katılan öğrenciler de hem keyifli saatler geçirmekte, hem de uygulamalı olarak el becerilerini geliştirmekte, hem de bağımlılıklar konusunda olumlu etkilenmekte, bilinçlenmektedir. Özellikle milli rallicimiz Burcu Çetinkaya'nın proje uygulanmasında hazır bulunması, çocukları motive etmesi, etkinliklere ayrı bir renk katmıştır. Çetinkaya, etkinlik boyunca çocukların ilgi odağı olmuştur. Bu proje Yeşilay Haftasından sonra da farklı okullarda yapılacaktır.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com