www.mardinnethaber.com
Mardinli kadınlar Vicdan Konvoyunda
08.03.2018 15:00 Mardin Nethaber

 

Suriye hapishanelerinde hukuka aykırı şekilde tutulan ve her gün işkence edilen kadınların seslerini duyurmak için düzenlenen "Vicdan Konvoyu"na Mardin’den katılan kadınlar Hatay’a gitmek üzere yola çıktı.

Mardin Valisi Mustafa Yaman ve Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikalar Daire Başkan Vekili Mehtap Bingül, 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda kadınlarla bir araya gelerek Hatay sınırına giden kadınlara destek verdi.
Mardin’in Artuklu ilçesinde 15 Temmuz Şehitler parkında bir araya gelen yaklaşık 47 kadın Suriye’de 7 yıldır devam eden savaşta hapsedilen, işkence ve kötü muamele gören kadınlara dikkat çekmek ve özgürlüklerini talep etmek için oluşturulan uluslararası vicdan konvoyu ile Mardin’den yola çıktı.

Mardin Memur Sen Mardin Şube Başkanı Mustafa Aydın kısa bir konuşma yaparak kadınların haklarının ve özgürlüklerinin korunması gerektiğine değinerek zulme karşı susulmaması gerektiğini söyledi.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com