www.mardinnethaber.com
Afad Mardin'de Öğrencilere Yönelik Tatbikat Düzenledi
06.03.2018 15:41 Mardin Nethaber

 

1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında Mardin İl Afet Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü tarafından, Temel Afet Bilinci Eğitimi ve Genel Tahliye tatbikatı düzenlendi.

Mardin merkez Artuklu ilçesinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Kız yurdunda yapılan Temel Afet Bilinci Eğitimi ve Genel Tahliye tatbikatına Mardin İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden Eğitim Uzmanı Mehmet Garguli, yardımcı personeller Ahmet Eryıldız, Erhan Yılmaz, Yurt personeli ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Düzenlenen tatbikat hakkında bilgiler veren Mardin İl Afet Acil Durum Eğitim Uzmanı Mehmet Garguli, 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında gençlerin doğal afetler karşısında bilinçli olmalarını sağlamak amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Açıklamasının devamında Gargul; "Bizler bu gün Kredi ve Yurtlar Kurumu Kız yurdunda önce Temel Afet Bilinci Eğitimini vererek daha sonra Genel Tahliye tatbikatı düzenledik. Arama, kurtarma, tahliye ve ilk yardım yaparak öğrencileri güvenli bir yere aldık. Bunu 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle tüm okullarımızda eğitimlerimiz devam edecektir. Mart ayından sonra da bir ay boyunca bu eğitimler devam edecektir. Burada amaç vatandaşlarımızı, gençlerimizi doğal afetlere karşı bilinçli bir gençlik yetiştirmektir. Doğal afetlerde nasıl davranılması gerektiğini bu arkadaşlarımıza öğretmektir” ifadelerini kullandı.

Gargul; Üst katlarda mahsur kalan öğrencileri senaryo gereği İndirdik. Öğrencilerin en üst katlardan nasıl ve hangi şartlarda ineceklerine dikkat ettik. Daha sonra öğrencileri güvenli alana toplayarak, yaptığımız tatbikat hakkında son bilgilerimizi aktardık dedi.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com