www.mardinnethaber.com
Yeşilay Mardin Şubesi, Milli Rallici Burcu Çetinkaya’yı ağırladı
05.03.2018 13:19 Mardin Nethaber

 

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Mardin Şubesi Yeşilay’ın kuruluş yıldönümü vesilesi ile kutlanan Yeşilay Haftası kapsamında etkinliklerini gerçekleştirmeye devam ediyor.

Yeşil Sahne söyleşisinin açılış konuşmasını yapan Yeşilay Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu, Yeşilay’ın çok eski bir sivil toplum kuruluşu olduğunu, 98 yıldan beri zararlı alışkanlıklar olan alkol, sigara, uyuşturucu madde, kumar ve teknoloji bağımlılığı ile başarılı bir şekilde mücadele ettiğini, tek amaçlarının özellikle gençler ve gelecek nesillerin sağlığını korumak olduğunu, bundan sonra da bu karar ve azimle devam edeceklerini, belirtti

Her yıl gerçekleştirdiği Yeşil Sahne söyleşisi ile ünlü bir simayı Mardin’de ağırlayan Yeşilay Mardin Şubesi, bu yıl da Milli Rallici Burcu Çetinkaya’ yı ağırladı. Artuklu üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleşti-rilen söyleşiye çok sayıda üniversiteli ve liseli genç ve gönüllü katıldı. Gönüllülerin yanı sıra Yeşilay Genel Merkez Teşkilatlanma Başkanlığı’ndan İsmail Memiş, Gençlik Spor il Müdürü Hadi Çomaktekin ve kurum temsilcileri katıldı.

Sıcak bir sohbet ortamında geçen söyleşi katılımcı gençlerden büyük ilgi gördü, soru cevap şeklinde ilerleyen programda Çetinkaya gençlerin merak ettiği soruları cevapladı.

ÇETİNKAYA: HIZLI YAŞAMAK HAYATI OLUMSUZ ETKİLİYOR, YAVAŞLAYALIM!

Çetinkaya kendisine yönlendirilen “Hızlı olmak günlük hayatınızı olumsuz etkiliyor mu?” sorusuna Evet, diyerek cevap verdi ve ekledi "Hızlı olmaya çalışmanın günlük yaşamımı olumsuz etkilediğini fark ettiğimde bu durumu sorgulamaya başladım. Değerli bir büyüğüme bu sorunumu anlattığımda bana yavaşla ve yaptığın her şeyi yavaş yapmaya çalış dedi. Bu nasihati dinlediğim günden beri hayatı yüksek hızı içinde yaşayamadığımı ve anı kaçırdığımı fark ettim. Bu hepimizin hastalığı, yavaşlamamız gerekiyor."dedi.

Seyirciler arasından bir gencin başörtülü olmanız spor hayatınızı olumsuz etkiliyor mu? Sorusu üzerine Çetinkaya başörtüsünün sorun olmadığını, aksine bu sporu yapanların benzer örtüler ve kasklarla başlarını örtmelerinin bir zaruret olduğunu dile getirdi. Çetinkaya en çok örtündükten sonra da önce de insanların ön yargılı yaklaşımlarının kendisini rahatsız ettiğini, dile getirdi.

Program şube başkanının Çetinkaya ve İsmail Memiş’e takdim ettiği plaket ve çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SAĞLIK
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com