www.mardinnethaber.com
Bakanı Aşkın Bak: “Uyuşturucu ile mücadele terörle mücadeleye eşdeğerdir”
05.03.2018 12:33 Mardin Nethaber

 

Mardin’de spor tesislerini ve yapılacak yatırımlar için incelemeler-de bulunan Bakan Osman Aşkın Bak, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman’ı valilik makamında ziyaret etti.

Valilik ziyareti ardından AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri ve partililer ile bir araya gelen Bakan Bak, TBMM Meclis İdare Amiri AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu ve beraberindeki heyetle birlikte gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Terör örgütlerinin uyuşturucu vasıtasıyla eleman devşirmesini engelleyeceğiz”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Mardin’de olmaktan mutlu olduğunu ve geleceğe yönelik spor yatırımları konusunda milletvekilleri ve valilikle görüştüklerini söyledi. Bak, “Terör örgütlerinin uyuşturucu vasıtasıyla eleman devşirmesini, onları esir etmesini ve onları kullana-cak şekilde yönlendirme-sini engellememiz önle-memiz lazım. Uyuşturucu ile mücadele terörle mücadeleye eş değerdir. Cumhurbaşkanımız da bunu söylüyor. Bu çok önemli. Sporun birleştirici gücü hem terörü hem uyuşturucuyu yenecektir. Bu yönde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“Sporunun gücü terörü yenecektir”

Sporun gücünün terörü yeneceğini dile getiren Bakan Bak, gelişen ve büyüyen bir Türkiye istediklerini söyledi. Bakan Bak, "Cumhurbaş-kanımızın talimatları ile her mahalleye spor saha-ları, büyük köylere sahalar yapacağız. Gençlerin spor yapacağı alanları gerçek-leştirmek üzere çalışmala-rımız sürüyor. Yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Özellikle Doğu ve Güney-doğu bölgesinde yatırım-larımız sürüyor. Kızıltepe Nusaybin’de gençlerimize yönelik sahalar ve yerler yapmaya devam ediyoruz. Sporun gücü terörü yene-cektir. Sporun gücü uyuş-turucuyu ortadan kaldıra-caktır. Uyuşturucu ile mü-cadelede en önemli etken-lerdendir” diye konuştu.

“Sınır boyumuzda yuvalanan terör bitecek”

Ordumuzun hilal şeklinde Afrin'e doğru yürüdüğünü dile getiren Bak, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Ordumuz dün Raco'yu ele geçirdi. Oradan devam ediyor. Şu çok önemli biz Afrin ope-rasyonunu sınır boyumuz-da yuvalanan, ülkeye saldırı hazırlığı içerisinde olan terör örgütlerine karşı yapıyoruz. Ordumuz ora-daki operasyonu tamam-lar tamamlamaz, oraları gerçek sahiplerine bıraka-cak ve geri dönecek. Birleşmiş milletlerin 51. maddesine göre biz sınırlarımızı korumak için bu hakka sahibiz. Bir terör örgütünün sınırlarımızda yuvalanmasına, orada bir ordu oluşturmasına, yapı oluşturmasına, oradan bize roket atmasına müsaade edemeyiz. Bu bizim en doğal hakkımız. Dolayısıyla bu vesileyle de Mehmetçiğimize buralardan dua ediyoruz. Allah ordumuzu muzaffer kılsın, ayaklarına taş değmesin, aslan parçalarını yürekten kutluyoruz. Şehitlerimize rahmet gazilerimize de şifalar diliyoruz. Bu bölgenin verdiği destek içinde çok teşekkür ediyoruz . Bölgede müthiş bir değişim ve dönüşüm var. Mardin turizmle büyüyen bir şehir hep beraber bunu görmek istiyoruz” dedi.

Açıklamaların ardından Bakan Bak ve beraberin-deki heyet AK Parti Mardin Gençlik Kolları Başkanlığı kongresine katıldı.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com