www.mardinnethaber.com
Evi yanan aileye Bakan Sayan sahip çıktı
05.03.2018 12:19 Mardin Nethaber

 

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşayan Leyla Tanırğan’nın yanan evi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın talimatıyla onarıldı.

Kızıltepe İpek Mahallesi’nde bulunun evinde yangın çıkan ve bir oğlu engelli olan 83 yaşındaki Leyla Tanırğan’nın yardımına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya yetişti. Bakanlık Tanırğan için ödenek çıkarttı. Ardından Kızıltepe Belediyesi, kısa bir sürede Tanırğan’ın evini onardı. Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaş, “Devletimiz vatandaşlarımıza yardımcı olmak için var. Belediye olarak bu anlayışla hareket ediyoruz. Vatandaşlarımızın duası bizler için yeterli. İpek Mahallesinde bulunan Leyla ninemizin evini onardık. Evinde ailesiyle birlikte sağlıklı huzurlu bir şekilde yaşamasını temenni ediyorum. Onun mutluluğu bizim mutluluğumuzdur” dedi.

Evinin onarılmasıyla yeni bir hayata başladığını dile getiren Tanırğan, "Evim yandığı için çok üzülüyo-rdum çünkü eski haline getirecek gücüm de yoktu. Beni yeni bir eve kavuştu-ran belediyemize tekrardan teşekkür ediyorum ve belediyemize daima dua ediyorum. Evimi bamba-şka bir hale getirdiler" şeklinde konuştu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com