www.mardinnethaber.com
Bağışlanan organlar üç hastaya umut oldu
03.03.2018 16:46 Mardin Nethaber

 

Özel Mardin Park hastanesi yoğun bakım ünitesinde beyin ölümü gerçekleşen Nuri Esen’in organları, organ bekleyen başka hastalara hayat vermek üzere bağışlandı. 

Bir süre önce trafik kazası geçirerek ilk müdahalenin ardından yoğun bakıma kaldırılan Esen, iki böbreği ve karaciğeri yapılan başarılı bir operasyonla alınarak, organ nakli bekleyen hastalara nakledilmek üzere yola çıkarıldı.

Özel Mardin Park hastanesi doktorlarından Anestezi Uzmanı Dr. Ali Rıza Şeren ile Diyarbakır’dan gelen iki doktor nezaretinde yapılan ameliyatla alınan organlar, Antalya’da ve Malatya’da organ bekleyen hastalara umut kaynağı oldu. Hastanenin gece müdürü Mahir Asi’nin eşliğinden hastaneden çıkarılan Böbrekler 112 Ambulansla Malatya’ya, Karaciğer ise Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçakla Antalya’ya gönderildi.

Ameliyatı gerçekleştiren Anestezi Uzmanı Dr. Ali Rıza Şeren yaptığı açıklamada; Esen’in beyin ölümü gerçekleştikten sonra durumu ailesine bildirdiklerini anlatarak, "Ailesinin onayıyla organlarını aldık. Bağışlanan organlar Malatya ve Antalya'daki 3 hastaya umut oldu." dedi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SAĞLIK
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com