www.mardinnethaber.com
Mardin’de İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısı yapıldı.
02.03.2018 17:36 Mardin Nethaber

 

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Mart ayı değerlendirmesini yapmak üzere ilçe Milli Eğitim Müdürleri ile bir araya geldi.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya tüm  ilçe Milli Eğitim Müdürleri katılırken, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı I. Döneminin genel değerlendirmesi ve II. Dönemde yapılması planlanan çalışmalarla ilgili durum değerlendirmesi yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısında konuşan Sarı, “2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı II. Döneminin kalan süresinde akademik, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle öğrencilerin bilimsel, ahlaki ve manevi yönden gelişimlerine katkı sağlayacak bir süreç olması açısından çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Bu bağlamda bir ekip ruhuyla çalışarak hedeflenen sonuca ulaşmak adına her türlü fedakârlığın yapılacağına inancım tamdır” dedi.

Konuşmasının devamında Sarı, “Özellikle kırsal mahallelerde bulunan okullarımıza yönelik faaliyetlerimizi arttıracağız. Bu kapsamda ilçelerimizden toplam 660 okulu ziyaret ettik. Kırsal mahallelerden 670 öğrencimizi ‘Mardin’de Bir Gün’ projesi kapsamında misafir ettik. Ayrıca yine kırsal mahallelerde görev yapan 420 öğretmenimizi ‘’Misafirim Öğretmenim’’ projesi kapsamında öğretmenlerimizi de tarihi Mardin’de misafir ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com