www.mardinnethaber.com
Mardin Devlet Hastanesi acil servisi yenilendi
22.02.2018 17:04 Mardin Nethaber

 

Mardin Devlet Hastanesi Acil Servisinde yaşanan yoğunluktan dolayı Acil servisin fiziki yapısında değişikliğe gidildi.

Mardin İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Acil servisimize günlük ortalama 900 hasta başvurmaktadır. Acil servisin fiziki yapısındaki yetersizlikten dolayı burada büyük kargaşa yaşanıyordu denildi.

Mardin İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Saffet Yavuz konuyla ilgili yaptığı açıklama; Başta Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı ve Mardin Devlet Hastanesi idaresi ile bir araya gelerek böyle bir karar aldıklarını söyledi. 

Acil servisin hastanenin vitrini olduğuna dikkat çeken Yavuz, "Bu karışıklıktan dolayı hasta ve hasta yakınlarında memnuniyetsizlik oluştuğunu gözlemledik.  Öncelikli olarak yeşil alan, sarı alan, kırmızı alan ayrımının tam anlamı ile yapılması, pansuman ve enjeksiyon odası, kırmızı alanın izole hale getirilmesi, müşahede odalarının dizaynı, acil laboratuvarının yeniden düzenlenmesi, travma odasının yeniden revize edilmesi, bekleyebilecek hastalar için yeşil alan polikliniklerinin oluşturulması, bekleyemeyecek kritik hastalar içinse acil uzmanın muayene edebileceği sarı alan muayene alanın oluşturulması, mesai kaydırma polikliniklerinin oluşturulması, çocuk acil muayene odası ve müşahede odası revizyon kararını aldıklarını belirterek, gerekli düzenlemelerin tamamı yapdığını ifade etti.

Sağlık Bakanlığı tarafından Şubat ayı içerisinde medyaya yansıyan acil servis hizmetlerine yönelik  genelge yayınlanmıştı. Bu genelge doğrultusunda yapılan düzenlemelerin tamamı İl Sağlık Müdürlüğü ve Mardin Devlet Hastanesi yönetimi tarafından yapıldığını aktaran Yavuz; Bundan sonra gelen hastalarımıza hastanemizin acil servisinde daha kaliteli ve daha konforlu hizmet sunulacağını kaydetti. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SAĞLIK
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com