www.mardinnethaber.com
İneğin karnından çıkanlar şaşırttı
15.02.2018 13:37 Mardin Nethaber

 

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde vitamin eksikliğinden dolayı meskûn yerlerde otlanan ineğin karnından bir el arabası dolusu çeşitli materyaller çıktı.

*İneğin karnının şişmesi üzerine, sahibi tarafından veterinere başvurması üzerine harekete geçen veteriner ekibi, yaptığı muayene esnasında ineğin karnında çeşitli materyallerin mevcut olduğunu tespit etti.

Veteriner hekim Muharrem Çakar, tarafından yapılan müdahalede ineğin otlanırken daha çok çevreye atılan zararlı atıkları yediğini belirterek, vitamin eksikliğinden poşet, bez parçaları hatta sert cisimleri bile yuttuğunu söyledi.

ÇOCUK AYAKKABISI ÇIKTI

Yaptığı başarılı operasyon sonucunda ineğin sağlığına kavuştuğunu ifade eden Veteriner hekim Çakar, "Hayvana bakmaya geldiğimde yem yiyemediği gibi büyük bir acı çekiyordu. İneğin karnını yararak ameliyat ettik. Yaklaşık 3 saatlik ameliyat sonrasında ineğin midesinden birbirine dolanmış ipler, bez parçaları ve hatta çocuğa ait ayakkabının tekini çıkardık. Çok zor bir ameliyat oldu. Eğer bu ameliyatı yapmasaydık inek kısa süre sonra midesinde biriken bu materyaller kendisine büyük zarar verebilirdi. Bu güne kadar ilk defa böyle bir durumla karşılaşıyorum. Açık söylemek gerekirse şok yaşadım” dedi.

İneğin midesinden tam bir el arabası dolusu çöp çıktığını anlatan Çakar, “Ekibimle birlikte ineğe başarılı bir operasyon gerçekleştirdiklerini” söyledi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SAĞLIK
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com