www.mardinnethaber.com
Öztürk'ten Mardinlileri sevindirecek bir proje
15.02.2018 13:15 Mardin Nethaber

 

Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Şakir Öner Öztürk’ü makamında ziyaret eden Gazetemizin imtiyaz sahibi Veysi Erkar’a Mardinlileri sevindirecek haberlerde bulundu. 

 

Yaklaşık kırk beş dakika süren görüşmede Mardin gündemine dair birçok konu ele alındı. Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Şakir Öner Öztürk ziyaret-ten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, belediyenin çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Gazetemizin yazarlarından Mustafa Erkar’ın da hazır bulunduğu görüşmede Öztürk, kayyum olarak Artuklu Belediyesi başkanlık makamına oturdukları günden bu yana birçok önemli projeye imza attıklarını belirterek, Mardin İl Sağlık Müdürlüğü ile ortaklaşa yürüttüğümüz yukarı Mardin’e ‘Semt Polikliniği’ projesi de bunlardan birisi olduğunu söyledi.
Burada ki amacımız hem eski Mardin’i canlandırmak, hem de Mardin Devlet hastanesindeki yoğunluğu azaltmak olduğunu ifade eden Öztürk, “Biz, vatandaşla-rımız Mardin Devlet hastanesine giderken çektikleri zorlukları biliyoruz. Vatandaşımızı bu sıkıntıdan kurtarmak için böyle bir projeye imza attık. Burada ciddi anlamda bir nüfusumuz var. Belediye olarak bu nüfusun sosyal yaşantısını göz önünde bulundurmamız lazımdır” dedi.
Örnek Bir Proje
Diyarbakır kapı mahallesinde bulunan eski Telekom binasını onararak ‘Semt Polikliniği’ olarak açacaklarını belirten Öztürk, “Binanın onarımını biz üstlendik. Onarımını bitirdikten sonra Mardin İl Sağlık Müdürlüğü de sağlık personelini ve ekip-manlarını yerleştirecek. Vatandaşımız artık günlük muayene ve tedavileri için Mardin Devlet hastanesine gitmeye gerek duymayacak. Bu proje Türkiye’de örnek teşkil eden bir projedir. En kısa zaman da bu projemizi gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.
Konuşmasının devamında Öztürk, “Bunun dışında Artuklu Belediyesi olarak Halk Ekmek Fabrikasını da açacaklarını belirterek, üç farklı noktada günde üç bin ekmek dağıtacaklarını söyledi.
“Sosyal Belediyecilik önceliğimizdir”
Sosyal belediyeciliği öncelediklerini dikkat çeken Öztürk; İlçede fakir fukaranın, gurabanın ve ekmek alamayacak durumda olan vatandaşlarımızın ekmek ihtiyacını karşılamak için böyle bir karar aldıklarını belirten Öztürk, “Belediye olarak halkımıza bu kolaylığı sağlamak için böyle bir çalışma başlattık. Kalabalık olan ailelerin ekmek ihtiyacını bedava olacak şekilde bu fabrikamızdan karşılamayı amaçladıklarını” söyledi.
Temiz ve hijyenik bir ortamda kaliteli ekmek üretimi yapacaklarını belirten Öztürk, “Ekmek dağıtımını yaparken, vatandaşa kolay ulaşmasını sağlamak için büfeler kuracağız. Ekmek dağıtım büfelerimizden bir tanesini 1. Cadde güzergâhına, diğerini yeni yol güzergâhına diğerini de Yenişehir’de bulunan Adliye parkına yerleştireceğiz. Her büfede bin ekmek dağıtacağız. İhtiyacı olan her vatandaşın bu ekmekten yararlanmasını sağlayac-ağız” dedi.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Önemli Linkler
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com