www.mardinnethaber.com
Geleneksel Oyunlar Yaşatılacak
13.02.2018 15:10 Mardin Nethaber

 

Mardin İl Millî Eğitim Müdürlüğümü ve Mardin Valiliği işbirliği ile Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından Mardin’de görev yapan Beden Eğitimi ve Okul Öncesi öğretmenlere yönelik ‘’Geleneksel Çocuk Oyunları Semineri’’ veriliyor.

*2 gün sürecek olan “Geleneksel Çocuk Oyunları Semineri’’ Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından, eğitici koordinatörler tarafından Artuklu Aziz Sancar Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda verildi.
Seminere Mardin’de görev yapan 250, Sınıf Beden Eğitimi ve Okul Öncesi Öğretmeni katıldı.
İlk gün yapılan seminere katılan İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Sarı, verilen eğitimi dinleyerek, öğretmenlere hitaben bir konuşma yaptı.

Sarı, konuşmasın-da:’’ Şehirleşme ve sosyalleşme sürecinde geleneksel çocuk oyunları eski popülerliğini yitirdi. Bu tür eğitimler ile hem geleneksel çocuk oyunları tekrar kazandırılacak hem de öğrencilerimiz bu tür oyunlarla kendilerini geliştirecektir. 2 gün boyunca sürecek eğitim ile sizler hem teorik hem de pratik eğitimlerle öğreneceğiniz geleneksel çocuk oyunlarını öğrenci-lerinize öğreteceksiniz. Öğrencilerimizin bu tür oyunlarla; birbirleriyle olan iletişimleri ve dostlukları pekişecek, sosyalleşecek ve dostluk ve kardeşlik içinde rekabeti öğrenecekler’’ dedi. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com