www.mardinnethaber.com
MBB’nde araç filosuna takviye
10.02.2018 15:08 Mardin Nethaber

 

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman: “Geçen yıl planladığımız projelerimizin ve ortaya koyduğumuz hedeflerimizin yüz de yüzün üzerinde gerçekleştirdik”

Mardin Büyükşehir Belediyesi, hizmet kalitesini yükseltmek ve vatandaşa daha iyi hizmet vermek amacıyla yeni nesil araçların takviyesiyle araç filosunu genişletiyor. 2018 yılında nüfusu 500 üzerinde olan tüm kırsal mahallelerin alt yapı ve su sorununu kökten çözecek Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi, araç filosunu güçlendirmeye devam ediyor. Makine parkını güçlendirmek, daha hızlı, daha kaliteli hizmet vermek, tüm ilçe ve kırsal mahallelerde zamanında ve yerinde hizmet amacıyla kiralanan 25 yeni nesil araç için, Mardin Büyükşehir Belediyesi yerleşkesinde anahtar teslim töreni düzenlendi.

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Yaman, yaptığı konuşmada, MARSKİ'nin kiralanan araçlarla birlikte toplamda 250 araca sahip olduğunu ihale yapılan diğer firmalarla birlikte bu sayının yüzlerce olduğunu belirtti.
2017 çalışma performansını 2018 yılında da artırarak devam ettireceklerini açıklayan Yaman, “Geçen yıl planladığımız projelerimizin ve ortaya koyduğumuz hedeflerimizin yüz de yüzün üzerinde gerçekleştirdik.” dedi.

2018 yılında kırsal mahallelerin alt yapı sorunu kalmayacak.

Yapılan çalışmalara verdikleri desteklerden dolayı Sayın Cumhurbaş-kanı Erdoğan'a teşekkür eden Yaman, şöyle devam etti: “2018 yılında nüfusu 500 ve üzeri olan kırsal mahallelerimizin içme suyu, kanalizasyon, su kuyusu çalışmalarının ihaleleri yapıldı ve bazıları da yapılmak üzere. İnşallah 2018 yılında Mardin'in kırsal mahalleleri dâhil olmak üzere su ve kanalizasyon çalışmaları bakımından bir sıkıntısı kalmayacak. Bu seneki bütçemiz 800 milyona yakın. Bunun 310 milyonun MARSKİ'ye ayırdık. İnşallah 2018 yılında gecemizi gündüzümüze katarak Mardinimizin hiçbir eksik alt yapı çalışmasını bırakmamış olacağız. Bu çalışmalarımızda Sayın Cumhurbaşkanımız, Baş-bakan ve bakanlarımıza bize verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.”
Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin şehrin bütün sıkıntılarına dokunduğunu işaret eden Yaman, şunları söyledi: “Mardin'de artık olağan belediyecilik yapılmaya başlandı. Zaman zaman belediyemizin yaptığı bu çalışmalardan dolayı algı operasyonları yapılıyor. Arkadaşlar, 'olağanüstü hal' hiçbir şey yapmamak demek. Yani bizden önceki dönem aynı olağanüstü hal dönemi. Yani hiçbir şey yapılmamış. İyi hatırlıyorum, ilk göreve başladığı-mız zaman çöpler toplan-mamış, doğalgaz problemi var. İşler kalıyor. Artık büyükşehir belediyemiz bu belediyeciliği ile olağan belediyecilik yapıyor. Bu olağan belediyecilik şu demek; her şey ile ilgileni-yoruz. Şehrin her türlü sıkıntısında biz varız. Kırsal mahallede ki çocukların, engellilerin ve yaşlılarımı-zın sıkıntılarına kadar biz ilgileniyoruz. Artık bu şehirde her kesin bir kimsesi var. Bunu da büyükşehir belediyesi olarak biz yerine getiriyoruz. Bundan sonra da böyle olacak.”

“Mardin halkına teşekkür ederim”

Yapılan çalışmalara sabır gösteren Mardinlilere teşekkür eden Yaman, “Mardin halkının bize gösterdiği sabır, teveccüh, yapmış oldukları dua, bizim bütün sıkıntı-larımızı o dualar ve destekler gideriyor. Mardinli hemşerilerimize bundan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu. Konuşma-ların ardından Yaman, araçların kurdelesini kes-tikten sonra incelemelerde bulundu. İş makineleri için dualar eşliğinde kurbanlar kesildi. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com