www.mardinnethaber.com
Miroğlu ailesi evlat acısıyla yıkıldı
08.02.2018 13:42 Mardin Nethaber

 

Vefat haberinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ve çok sayıda milletvekili ve sivil toplum kuruluşu başkan ve üyeleri Acılı Miroğlu ailesini hastanede  ziyaret ederek başsağlığı dileğinde bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım, hayatını kaybeden AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu’nun oğlu Zerdeşt’in cenaze törenine katıldı. Gözyaşlarının sel olduğu cenazede Başbakan Yıldırım, ayakta durmakta güçlük çeken Miroğlu ve ailesinin yanından ayrılmadı.

Ankara’da bir süredir tedavi gördüğü hastanede sabah saatlerinde haya-tını kaybeden AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu’nun 25 yaşındaki oğlu Zerdeşt için cenaze töreni düzenlendi. Mardin’in Gelinkaya Mahallesi’nde ikindi namazını müteakip düzenlenen cenaze törenine Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, MKYK Üyesi Zeynep Alkış, Vali Mustafa Yaman, Emniyet Müdürü Hasan Onar, kanaat önderleri ve binlerce vatandaş katıldı.

Gözyaşlarının sel olduğu törende,Başbakan Yıldırım ve bakanlar, Milletvekili Miroğlu, eşi Canan ve kızı Hevin Miroğlu’nun yanın-dan bir an bile ayrılmayarak, teselli etmeye çalıştı. Cenaze, İl Müftüsü İsmail Çiçek’in kıldırdığı namazın ardından toprağa verildi. Başbakan Yıldırım ve bakanlar da Zerdeşt Miroğlu’ nun mezarına kürekle toprak attı. Başbakan ve bakanlar, cenazenin defnedilme-sinin ardından mahalle meydanında toplanan vatandaşlarla tokalaştıktan sonra kentten ayrılarak, havayoluyla Diyarbakır’a gitti.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com