www.mardinnethaber.com
Eğitim ve “Beyaz Bayrak” Projesi Masaya Yatırıldı
08.02.2018 13:04 Mardin Nethaber

 

 

 

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönemi İlçe Millî Eğitim Müdürleri Kurul Toplantısında İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz’un da katılımıyla ''Beyaz Bayrak'' projesi masaya yatırıldı.

“İlçe Millî Eğitim Müdürleri Toplantısı, İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Sarı başkanlığında İl Millî Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıya İlçe Millî Eğitim Müdürleri, İl Millî Eğitim Müdür Yar-dımcıları ve İl Millî Eğitim Şube Müdürleri katıldı.

Toplantı 2017-2018 eğitim öğretim yılının birinci dönemi değerlendirilerek, eğitim öğretim yılı ikinci döneminde yapılacak faaliyet ve çalışmaların planlaması yapıldı.

Sarı, toplantıya başlamadan önce asaleten İlçe Millî Eğitim Müdürlüğüne atanan Yeşilli İlçe Millî Eğitim Müdürü Hacı Yusuf Avlanmaz'ı tebrik etti. Sarı, ayrıca İl Sağlık Müdürü Saffet Yavuz'a ortak yürütülen projelerde desteklerinden dolayı teşekkür etti. 2017-2018 Eğitim öğretim yılı 1. Dönemini başarılı bir şekilde sonlandırdıklarını ifade eden Sarı, 2. Dönemde de yakalanan başarıyı sürüdürmek için var gücü ile çalışmaları gerektiğini belirtti.

Toplantıda ayrıca Mardin Sağlık İl Müdürlü-ğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü paydaşlığında yürütülen ''Beyaz Bayrak'' projesi hakkında İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz tarafından proje hakkında bilgi verdi.
Dr. Yavuz, Beyaz Bayrak Projesi ile eğitim kurumlarının, temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi, yaşam kalitesinin yükseltilmesi, yeterli eğitim almı¸ sağlıklı nesiller yetiştirilme-sinin amaçlandığının belirterek, Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan Beyaz Bayrak İş Protokolü kapsamında 2018-2019 eğitim öğretim yılında Mardin'de 968 eğitim öğretim kurumunun beyaz bayrak denetimi yapılmış olup, 478 kurum beyaz bayrak aldığını söyledi.

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 2. Döneminde ''Beyaz Bayrak'' projesi ile ilgili yapılacak faaliyetlerin planlamasının yapıldığı toplantıya, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Ahmet Doğan, Çevre Sağlığı Şube Müdürlerinden Şeyhmus Kanat ile Resul Akkurt’da katıldı.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com