www.mardinnethaber.com
Buz Pistinde Eğlendiler
05.02.2018 13:52 Mardin Nethaber

 

‘Çocuk gülerse şehir güler’ sloganıyla yola çıkan Mardin Büyükşehir Belediyesi Geçen yaz tatilinde binlerce öğrenciyi yüzme havuzu ile buluşturarak yüzme öğrenmesine imkan sağlamıştı.

15 günlük tatilde de öğrencilerin tatillerini daha kaliteli geçirmeleri için harekete geçen Mardin Büyükşehir Belediyesi buz pistini hayata geçirerek öğrencileri sevindirdi.

Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin paydaşlığında yarıyıl tatiline giren öğrencilerin güzel ve kaliteli bir tatil geçirmelerini sağlamak amacıyla kurulan buz pistinde öğrenciler 15 gün boyunca büyük ilgi göstererek kaymanın keyfini çıkardılar. 

Merkez Artuklu İlçesinde ilk kez kurulan buz pistine çıkan öğrenciler heyecanları gözlerinden okunuyordu. İlk defa buz pisti ile tanışan öğrenciler, tatil boyunca eğitmenler tarafından aldıkları kısa bir eğitimden sonra buz pistinde çıkarak kaymayı öğrendi.

Günde 13 seansın yapıldığı buz pistinde, öğrenciler her seansta 20 dakika kayarak eğlendi. Sekiz eğitmenin görev aldığı buz pistinde her gün yaklaşık beş yüz öğrenci civarında kayıt yaptı. Buz pistinden yaklaşık 5 bin öğrencinin burada kayarak eğlenme fırsatı yakaladı.

Ailesiyle buraya eğlenmeye gelen Meryem Erkar, büyüklerimiz tarafından ilk defa ilimize getirilen buz pisti için teşekkür ediyorum dedi. İlk defa buz pistiyle tanıştığını belirten Meryem Erkar, buz piste ilk defa çıktığımda çok heyecanlandım. Burada bulunan eğitmenler benimle ilgilendi ve onların sayesinde heyecanımı yendim. Fırsat bulursam mutlaka bir daha buraya gelip tek başıma kayacağım ifadelerini kullandı.

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com