www.mardinnethaber.com
Eğitim sevdalıları, Okulu çocuklar için hazırladı
05.02.2018 13:33 Mardin Nethaber

 

Mardin’in Artuklu ilçesinde Selahaddin Eyyubi ilk ve Ortaöğretim okullu, okul aile birliği yönetimi, okul müdürü Mithat Tanış ve öğretmenleri sömestr tatilinde öğrenciler için tatil yapmadı.

Resim öğretmeni Mesut Ege'nin de destekleri ile binlerce öğrencinin okuduğu okulda, okul duvarları adeta sanat tablosuna dönüştü.

Yarı yıl tatilinde öğrenciler için modern bir kütüphane, bilgisayar ortamında öğrencilerin ödev yapabileceği bir ortam hazırlamak ve okulu öğrencilerin daha keyifle gelebileceği bir alana dönüştürmek için çalışan okul yönetimi, resim öğretmeni Mesut Ege ile ilk etapta okul duvarlarını sanat tablosuna dönüştürdü. Okul Aile Birliği Başkanı Abdullah Turgay, “Amacımız çocuklarımız için bir farkındalık oluşturmaktı. Sömestr tatilinde gerek sosyal medya gerekse bizzat bazı STK’lar ile görüşme yaptık. Okulumuzun daha modern bir görünüme kavuşması için çalıştık. Bizlerde elimizdeki imkanlar ile okulumuzun duvarlarını boya-dık.Çocuklarımızın seveceği figürleri duvarlara bir sanat tablosu gibi işledik. Sınıflarımızda öğrencilerimizin daha rahat ders çalışabilmesi derse odaklanması için düzenlemeler yaptık. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. İkinci dönem inşallah öğrencilerimiz severek gelecekleri okullarındaki bu çalışmaları beğenecekler” dedi. Okulun öğrencilerin bir diğer evi diyen Okul Müdürü Mithat Tanış, eğitim her şeyden önemli olduğunu söyledi.

Tanış, "Çocuklarımızın okulu sevmesi, motive olup daha başarılı olmaları için bizler elimizden geleni yapmakla görevliyiz. Böyle bir çalışmadan mutlu olduk. Emeği geçen okul aile birliğimize ve öğretmenlerimize çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com