www.mardinnethaber.com
Sarı’dan 2. Dönem Eğitim Öğretim Yılı Mesajı
05.02.2018 13:20 Mardin Nethaber

 

Mardin İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Sarı, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı'nın İkinci Dönemi´nin başlayacak olması vesilesi ile bir mesaj yayımladı.

Sarı yayımladığı mesajında:'' 05 Şubat 2018 tarihinde başlayacak olan 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı İkinci Dönemi´nde 1.500 eğitim kurumumuzda, 12.000 öğretmen ve 250 bin öğrencimizle ders başı yapılacaktır.

Geleceğimizin teminatı olup bizlere emanet edilen evlatlarımızı geleceğe hazırlamak ve onların geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlamak amacıyla öğretmen, veli ve öğrencilerimizle kısa bir aradan sonra büyük bir heyecan ve azimle yeni bir eğitim-öğretim dönemine başlayarak sınıfları dolduracak olan öğrencilerimizin akademik, sosyal, kültürel ve manevi yönden gelişimlerini sağlamak en önemli görevimizdir. Biz ilk günden itibaren elinden ve dilinden zarar gelmeyen bir nesil yetiştirmek şiarıyla bu göreve başladık.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım; 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının İkinci Dönemi ile birlikte bizlere emanet edilen evlatlarımızı geleceğe hazırlamak, elinden ve dilinden zarar gelmeyen bir nesil yetiştirmek, onların geleceğe güvenle bakabil-melerini sağlamak adına göstereceğiniz gayret ve fedakârlıklar dolayısıyla şahsınıza teşekkür eder, sizlerle meslektaş olmanın verdiği gururla şahsınıza ve üstün gayretlerinizle yeti-şen geleceğimizin teminatı öğrencilerimize başarılarla dolu bir eğitim-öğretim dö-nemi diliyorum. 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 1. Döne-mi'nde göstermiş olduğunuz özverili ve gayretli çalışma-larınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyor, gayretli çalışmalarınızın 2. Dönem' de de aratarak devam edeceğine inanıyorum.

Sevgili Öğrenciler;

Kısa bir tatil sonrası yeni bir heyecan ve umutla sınıfları dolduruyorsunuz. Sizlerden beklentimiz sağlam bir inanç ve istekle derslerinize sımsıkı sarıla-rak hayalini kurduğunuz hedeflerinize ulaşmak için azami gayret göstermeniz-dir. Siz sevgili öğrencileri-mize yönelik olarak okulla-rımızda eğitim öğretim faaliyetlerinin yanında her seviyede beceri, yetenek, sportif ve kültürel gelişim etkinlikler de dönem boyunca artarak devam edecektir. Sizleri çok seviyor ve sizlere güveniyoruz.

Sayın Veliler;

Bize emanet ettiğiniz öğrencilerimizin fenni, milli, manevi ve ahlaki yönden gelişimi için tüm imkanla-rımızla elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret göstermekteyiz. Bu süreçte siz kıymetli velilerin, öğrencilerimizin muvaffakıyetin-de büyük bir rol üstlendiğini biliyor; eğitim faaliyetlerinin başarılarla taçlandırılması için siz kıymetli velilerin eğitim-öğretim faaliyetlerinde etkin rol almak suretiyle desteklerinizi bekliyoruz.

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı 2. Döneminin öğretmen, öğrenci ve velilerimiz ve tüm eğitim paydaşlarına hayırlı olmasını diler; tüm eğitim camiasına sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu bir dönem olmasını temenni ederim'' dedi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com