www.mardinnethaber.com
Zeytin Dalı Harekatı için Dua ve Destek
05.02.2018 13:10 Mardin Nethaber

 

Mardin’de vatandaşlar, Afrin’de düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'na bayraklı yürüyüş yaparak destek verdi. 

Midyat ilçesinde cuma namazı çıkışı toplanan vatandaşlar, Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçiğe dua edip, Afrin'e gönüllü gitmek için dilekçe verdi.

Yüzlerce vatandaş 15 Temmuz Şehitler Parkında bir araya gelerek il jandarma komutanlığına yürüdü, askerleri omuzlayan vatandaşlar 'Reis bizi de Afrin’e gönder' sloganları atarak operasyondaki asker ve polise dualar etti.

Mardin’de sosyal medya üzerinden bir araya gelen yüzlerce vatandaş, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek için ellerinde Türk bayrakları ile İl Jandarma Komutanlığına yürüdü. 'Vatan hainlerine idam', 'Ne mutlu Türküm diyene', 'Vatan sana canım feda', 'Reis bizi askere gönder' sloganları atan vatandaş-lar, kucaklarında çocukları ile metrelerce yürüdü. İl Jandarma Komutanlığının önünde bir süre slogan atan vatandaşlara Artuklu 1071 Derneği, AK Parti ve MHP'den de çok sayıda partili katıldı. Kucağında 7 aylık bebeği ile yürüyüşe katılan bir anne, bu operasyonu desteklediklerini ifade etti.

5 evladını Afrin operasyo-nuna göndermeye hazır olduğunu söyleyen Zahide Aşar da, operasyona destek verdiğini belirterek, "5 evladım ve kendim bu operasyona gitmeye hazırız. Ülkemiz için feda olsun” dedi.

Mardin İl Jandarma Komutanlığı önünde yürüyüşü sonlandıran vatandaşlar, askerleri omuzlarına alarak dualar etti.

Midyat'ta cuma namazı sonrası vatandaşlar Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek için toplandı. 2 bin dilekçe doldurup gönüllü olarak Afrin operasyonuna katılmak isteyen vatandaşlar, dilekçelerini Midyat Askerlik Şubesine teslim etti. Midyat Belediye Başkanlığı bahçesinde yapılan etkinlikte 75 metrelik dev Türk bayrağını sırtlayıp yürüyüş yapan vatandaşlar, büyük bir coşkuyla, 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganları attı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan etkinlikte, Fetih süresi okundu, bölücü terör örgütüne tepki için sloganlar atıldı.

Etkinliğe katılan Midyat Belediye Başkan Vekili Mehmet Tevfik Baysal, "Hepinizin malumları olduğu üzere 20 Ocak 2018’de Afrin’de Türk Silahlı Kuvvetleri Zeytin Dalı adıyla bir harekat başlatmıştır, halen devam etmektedir. Bu operasyonun başarılı geçmesini diliyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralı gazilerimize acil şifalar diliyorum. Midyat Belediyesinin koordinesinde gerçekleştirdiğimiz bu güzel toplantının 2 tane amacı vardır. Birincisi bu meşru operasyona destek, ikincisi ise askere gönüllülük kampanyasını başlatarak onu hayata geçirmektir. Dolayısıyla bizler dün olduğu gibi bugün de, yarın da devletimizin bütünlüğü için devletimizin devamı için her zaman kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yanında ve arkasındayız" dedi.

Etkinlik, yürüyüşün ardından gönüllülerin doldurduğu dilekçelerin Midyat Askerlik Şubesine teslim edilmesi ile sona erdi. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com