www.mardinnethaber.com
Müftülüğe tahsis edilen binaya kepçeli saldırı
03.02.2018 18:13 Mardin Nethaber


Mardin Artuklu ilçesi Müftülüğüne tahsis edilen ve birinci katı, Suriye’de iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyelilere yardım etmek amacıyla kurulan Mardin-Suriye Platformu olarak hizmet veren binaya, gece iş makinaları ile bir kısmı yıkılarak kullanılmaz hale getirildi.
İçinde yardım malzemeleri ve platforma ait eşyaların olmasına rağmen yapılan saldırıya vatandaşlardan tepki yağdı. Gece saat 03:00 sıralarında yenişehir mahalle sakinleri kırıcı sesiyle uyandı, gördükleri manzara karşısında şaşırıp hayrete düşen vatandaşlar, emniyeti arayıp şikayette bulundular. Hangi gerekçeyle yapıldığı anlaşılamayan bu yıkım faaliyeti vatandaşlar tarafından tepki ile karşılandı.
15 Temmuz Şehitler Parkında bulunan ve güvenlik kameraları ile 24 saat takip edilen ve sürekli kolluk kuvvetleri bulundurulduğu parka gece saatlerinde iş makinalarının girmesi ve binaya zarar vermesi de hayretle karşılandı.
Emniyetin olayla ilgili soruşturma başlattığı, binaya zarar veren kişilerin yakalandığı ve daha sonra serbest bırakıldığı da öğrenildi.
Öte yandan geçen haftalarda Mardin’deki bütün camilerde bu binanın Artuklu ilçe müftülüğü olarak tahsis edildiği bildirilerek cemaatten binanın restorasyonu için para toplandığı öğrenildi.
Cemaatten toplanan para ile binanın restorasyonun yapıldığı ve vatandaşların Artuklu ilçe Müftülüğünün taşınmasını beklerken gecenin bir vaktinde yıkım ile karşılaşılmasına hala bir anlam vermiş değildir.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Önemli Linkler
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com