www.mardinnethaber.com
Hakimoğlu, göreve devametti
01.02.2018 15:30 Mardin Nethaber

 

Kongreye tek liste ile giren Hülya Hakimoğlu tekrar AK Parti Mardin Kadın Kolları başkanlığına seçildi.

Mardin'deki özel bir otelde gerçekleştirilen kongreye; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakcı Kan, TBMM İdare Amiri AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı,  AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Canan Kalsın, AK Parti İl Başkanı Nihat Eri, AK Parti MKYK Üyesi Zeynep Alkış, İlçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları ile kalabalık bir partili gurubu katıldı.

Kongrede konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakcı Kan, konuşmasında eski Türkiye ile Yeni Türkiye'nin kıyaslamasını verdiği örneklerle anlatarak, Yeni Türkiye'de Kadına karşı ayrımcılığın tamamen ortadan kalktığını, İnsana tepeden bakan devlet anlayışının yerine milletin efendisi olmaktan şeref duyan bir anlayışın geldiğine dikkat çekti.

Konuşmasının devamında Kan, "2 Mayıs 1999'da seçilmiş bir kadın milletvekilinin şahsında, hepimize haddimiz bildirildi. Öyle bir had bildirildi ki senelerce kimse başörtüsüyle milletvekili olabileceğini hayal edemedi. 7 Haziran 2015 seçimleri oldu. Seçimlerin neticesinde AK Parti, tekrar büyük oylarla, halkımızın teveccühü, teşkilat mensuplarımızın, kahramanlarımızın ve özellikle kadınların çalışmasıyla tekrar iktidara geldi ve 23 Haziran 2015, tarihi bir gün. Bir kadın milletvekili, bir kadın milletvekiline ayrımcılık uygulanan o çirkin günden tam 16 sene 21 gün sonra milletvekilleri pazar günü yemin etmek için Meclis Genel Kuruluna gelirler ve kadın ve erkek milletvekilleri ile alfabetik sıraya göre Ankara'dan ilk kim yemin eder? Lütfiye Selva Çam. Başı örtülü yemin eden ilk kadın milletvekilimiz. Merve Kavakçı'ya had bildirilen günlerin geride kaldığı, sadece başı örtülü, başı örtüsüz ayrımcılığı değil, Alevi, Sünni, Kürt, Türk diye ayrımların devlet eliyle asla bu ülkede tekrar yapılamayacağını gösteren tarihi bir gün."

Kavakcı, ayrımcılık yapan, topluma tepeden bakan bir zihniyetten bugünlere gelindiğine dikkati çekerek, "Kadına karşı ayrımcılığın tamamı ortadan kalktı. İnsana tepeden bakan devlet anlayışı yerine milletin efendisi olmaktan şeref duyan bir anlayış geldi. Türkiye değişti. Başımıza 'Dünya 5'ten büyüktür.' diyen bir lider geldi. O karanlık günler geride kaldı. Cumhurbaşkanımız, liderimiz, önderimiz Recep Tayyip Erdoğan, kurulduğu ilk günden beri kadınları siyasetin öznesi olarak görüyor. Bizleri, kadın kollarını partinin ana unsuru olarak görüyor. 'Beni hiçbir zaman yanıltmayan, hiçbir zaman desteğini benden esirgemeyen kadın kollarıma teşekkür ederim.' diyor. Biz de liderimizin arkasında, gece gündüz çalışmaya var mıyız? 2019 süreci, hepimiz için çok önemli. Bunun için hep birlikte çalışmaya varmıyız?" diye sordu.

Konuşmaların ardından yapılan seçimde AK Parti Mardin İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Hakimoğlu yeniden güven tazeleyerek başkanlığa seçildi. Hekimoğlu, başkanlığa yeniden seçilmesinin ardından tebrikleri kabul etti.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Önemli Linkler
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com