www.mardinnethaber.com
MARDİN’DE KIŞ ORTASINDA BAHAR HAVASI
29.01.2018 17:59 Mardin Nethaber

 

Türkiye’nin doğusunda kar yağışı etkili olurken, termometrelerin 10 dereceyi gösterdiği Mardin’de bahar havası yaşanıyor.

Önümüzde ki bir hafta boyunca hava sıcaklığının 7 ile 10 derece seviyesinde seyredeceği Mardin’de vatandaşlar bugün güneşin keyfini çıkardı. Termometrenin 10 dereceyi gösterdiği 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkına  gelen vatandaşlar, kış ortasında güneşli havadan yararlanmanın mutluluğunu yaşıyorlar.

Okulların tatil olmasını fırsat bilen vatandaşlar parklara koşarak güneşin tadını çıkarıyorlar. Özellikle yaşlılar ve çocuklar burada kimi eğlenerek kimisi de dinlenerek, bu güzel havadan faydalanmaya çalışıyor. Çocuk parklarını dolduran çocuklar hem tatilin hem de güneşin tadını çıkarıyor.

Çocukları ile birlikte parka gelen Ayşe Şengül, havanın güzel olmasını fırsat bilip, çocukların burada hoşça vakit geçirmeleri için bu gün burada bulunmaktayız. Aslında çocuklar kartopu oynamak istiyor. Mardin’de genellikle Şubat ayında kar yağıyor. İnşallah onu da göreceğiz dedi.

Emekli olan Hasan Altun ise, “Çok güzel bir hava ancak böyle olunca da kuraklık oluyor. Mevsim kendi görevini yapmalı bence. Kış mevsiminde kışı yaşamalıyız ama Mardin’de bu güne kadar yaşayamadık. Kar yerine bize çamur yağdı. Buna da şükür. Güzelden gelen her şey güzeldir” ifadelerini kullandı.


Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com