www.mardinnethaber.com
İhtiyaç sahiplerine kömür dağıtımı devam ediyor
26.01.2018 17:26 Mardin Nethaber

 

Mardin merkez Artuklu ilçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü tarafından her yıl yapılan kömür dağıtımı devam ediyor.

Kış mevsimini yaşadığımız bu günlerde havaların soğumasıyla birlikte her yıl yapılan kömür dağıtımı fakir ve yardıma muhtaç olan ailelere ulaştırılmaya devam ediliyor.

Artuklu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 3294 Sayılı kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olan vatandaşların kış mevsimini aileleriyle birlikte sıcak bir ortamda geçirmelerini sağlamak için mahalle muhtarlarının da iştirakiyle tespit edilen yaklaşık 10 bin fakir ve yardıma muhtaç aileye 600 kg kömür dağıtılıyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Şakir Öner Öztürk, her yıl olduğu gibi bu yılda fakir ve yardıma muhtaç olan ailelere kömür dağıtımına devam edeceklerini söyledi. 

“Vatandaşlarımızın Yanında Olacağız”

Kış mevsimini yaşadığımız bu günlerde fakir ve yardıma muhtaç olan ihtiyaç sahibi vatandaşların aileleriyle birlikte sıcak bir ortamda vakit geçirmelerini sağlamak amacında olduklarını söyleyen Öztürk, fakir ve yardıma muhtaç olan 10 bin aileye 6 bin ton kömür dağıtıyoruz. İlçe genelinde bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her türlü sıkıntısını gidermek hem Kaymakamlık hem de Belediye olarak çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bu konudaki hassasiyetimizi koruyup vatandaşlarımızın daima yanında olacağız” dedi.

Kömür yardımından faydalanan vatandaşlar ise devletin kendilerine kömür yardımı yapmalarından dolayı memnun olduklarını belirterek, “Allah devletimize zeval vermesin. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ramazan Güzel, bu konuda bizlere her türlü kolaylığı sağlıyor. Payımıza düşen kömür kapımıza kadar geliyor. Bizlere kömürü veren ve evlerimize kadar getirip teslim eden herkesten Allah razı olsun” temennisinde bulundular.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com