www.mardinnethaber.com
Büyükşehir Belediyesi’nden Hedef Yeşil Mardin
26.01.2018 14:09 Mardin Nethaber

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi şehrin en büyük eksikliklerinden birisi olan yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmalarında önemli mesafeler katediliyor.

Protokol yolu ile 16 kilometrelik bir hattı çimlemdiren ve ağaçlandıran Büyükşehir Belediye, Mardin Yeşilleniyor Projesi ile başlanan 47 bin fidan dikimi çalışmasında 100 bin civarında fidan dikimine ulaştı.
Büyükşehir Belediye aynı zamanda Kızıltepe, Nusaybin ve Şanlıurfa yolunu kapsayan ipek yolunda da yakın zamanda önemli bir fidan dikim hamlesine başlayacak.

Konu hakkında bilgi veren Vali Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “İlimizi her yönüyle güzelleştirmeye devam edeceğiz” dedi. Şehrin yeşil bir imaja bürünmesini önemsediklerini ifade eden Yaman, “Mardin’in güzel geleceğini inşa etmek için gece gündüz demeden çalışarak bir yıla önemli işleri sığdırdık. Şehrimizde yaşattığımız değişimi hala sürmekte ve hemşehrilerimiz bu değişimden mutlu olmaktadır. Biz önem verdiğimiz konuların başına ilimizin yeşil bir şehir olması yönünde yapılacak çalışmaları da ekledik. Çünkü Mardin bu konuda eksiklikler yaşıyordu ve gelecek nesillere yeşil bir şehir bırakmak elzem bir ko-nuydu” ifadesini kullandı.

Yaman, “Bu düşüncelerle hemen harekete geçtik. Bir yıl içinde zor olan çalışmaları başardık. Öncelikle şehir girişlerimizden çalışmalara başladık. 16 kilometrelik protokol yolu çalışmasını bitirme aşamasına geldik. Bununla birlikte ilimizin yeşillenmesi adına şehir girişlerine 47 bin ağaç dikimi projesini başlattık. Bu projede özverili bir şekilde çalışan personelimiz dikilen ağaç sayısını 100 bin rakamına yaklaştırdı. Yetinmedik sarmaşık çalışmaları ile kaya olan heryere özel bir hava katmak için çalışmalar yapıyoruz. Mardin Gönül Elçileri de fidan dikiminde gittiği her yerde farkındalık oluşturu-yor. Bu tür çalışmalarımız artarak devam edecek” diyerek sözlerine son verdi. (Faris Erkar)

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com