www.mardinnethaber.com
Öztürk, ‘Halk Gününde’ vatandaşlarla bir araya gelecek
25.01.2018 18:07 Mardin Nethaber

 

Artuklu Belediye Başkanı Şakir Öner Öztürk, halk gününde vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinleyecek. 

Artuklu Belediyesi çok amaçlı salonunda yapılacak olan halk gününe vatandaşların yanı sıra kurum müdürleri de hazır bulunacak.

 Artuklu Belediye Başkanı Şakir Öner Öztürk, Halk günü ile vatandaşların istek ve önerilerinin dinleneceğini belirterek, sorunlara en kısa sürede cevap vereceklerini söyledi.

‘Belediye ve Vatandaş El Ele’ sloganıyla yola çıktıklarını belirten Öztürk,  vatandaşlarımızla her çarşamba günü saat 10.00’da bir araya geleceğiz. Halk gününe bütün vatandaşlarımızı bekliyoruz. Bu onların günüdür. İstek ve şikâyetlerini dinleyeceğiz. Vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm odaklı bir belediyecilik anlayışıyla hareket ettiklerini ifade etti.

Vatandaşlarının görüş ve isteklerini önemsediklerini söyleyen Öztürk, “Biz birlikte Artukluyuz ve bütün çabamız daha mutlu ve daha müreffeh bir Artuklu hedefine ulaşabilmek için çabalıyoruz. Bu da ancak vatandaşlarımızla bir bütün olmaktan geçer. Hatalarımızdan ders çıkarmamız, doğrularımızı görmemiz ve eksiklerimizi tespit edebilmemiz için vatandaşlarımıza kulak vermemiz gerekir. Vatandaşlarımızın belediyelerimize doğrudan ulaşabilmesi için Mardin masa uygulamasını hayata geçirdik. Bu uygulamamızın faydasını fazlasıyla gördük. Ayrıca sosyal inceleme ekiplerimiz vatandaşlarımızı ziyaret ederek ihtiyaçlarını tespit ederken, mobil ekiplerimiz hizmetlerin ilçemizin her noktasına ulaşıp ulaşmadığını denetliyor.  Her hafta düzenleyeceğimiz Halk Günü uygulaması bu çalışmalarımızı tamamlayıcı nitelikte olacaktır” şeklinde konuştu.

Vatandaş odaklı şeffaf bir belediyecilik anlayışıyla hareket ettiklerini belirten Öztürk, "Vatandaşla her fırsatta bir araya gelebilmek adına, süreklilik arz eden halk günleri her zaman devam edecektir. Halk günlerimizde, vatandaşlarımızı birebir dinliyecek, gelen istek ve talepleri hangi birimi ilgilendiriyorsa o birime yönlendiriliyor. Vatandaşlarımıza geri dönüşler yaparak, sorunlarının takipçisi olmaya devam ediyoruz. Halk günleri ile vatandaşımızın sorunlarına en kısa sürede çözüm bulmaya devam ediyoruz. Bundan dolayı bu toplantıların çok verimli olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com