www.mardinnethaber.com
Mardin Müzesinde Öğrenciler eğlenerek öğrenecek.
25.01.2018 16:44 Mardin Nethaber

 

Mardin Müzesi tarafından düzenlenen ‘Kış Okulu’ atölye çalışmaları Mardin Müzesi atölye sınıflarında başladı.

Okullarda yarıyıl tatili başlamasıyla birlikte Mardin Müzesi, 9-13 yaş gurubu arasında bulunan öğrencilere yönelik çeşitli atölye çalışmaları başlatmış bulunmaktadır.

23-28 Ocak ile 30 Ocak-4 Şubat tarihleri arasında yapılacak olan bu atölye çalışmalarında öğrenciler el becerilerini geliştirerek, bil çok alanda bilgi sahibi olacaklardır.

Konu hakkında çeşitli açıklamalarda bulunan Mardin Müze müdürü Nihat Erdoğan, yarıyıl tatiline giren öğrencilerimizin boş zamanlarını değerlendirmek ve el becerilerini geliştirmek için deneyimli eğitmenlerimiz nezaretinde eğlenerek birçok alanda beceri sahibi olacaklarını söyledi.

Öğrencilerin bilgi beceri kazanacakları atölye çalışmalarını da anlatan Erdoğan, “Arkeoloji, Seramik, Karagöz, Heykel, Uçurtma, Ritim, Satranç, Film, Masal, Ebru, Ahşap yakma,  Kökboyama, Baskı, Geleneksel çocuk oyunları, Monotip baskı, Bakır işleme, Tematik sanat, Kitap okuma, Cam altı boyama, Kil tablet ve yazı atölyelerinde eğitimlerine devam edeceklerini belirtti.

Eğitimler her gün saat 09.30-12.00 ile 13.30-16.00 saatleri arasında verileceğini söyleyen Erdoğan, “Kış okulu programımızın ilk çalışması öğrenciler Simurg kuşunun masalını dinledi. Daha sonra dinledikleri masaldan zihinlerinde kalan kuşun resmini çizdiler. Ardından grup çalışmasının verdiği güzellikleri hisseden öğrenciler beraber kukla yapıp canlandırdılar. Programımız kapsamında öğrencilerle kaynaşma oyunları oynayarak masallar anlattık. Öğrenci grubumuz ile daha sonra geçmişe yolculuk yaparak yazıyı keşfettik. Her öğrenci keşfettiği yazı stilini kil tabletler üzerine geçirdiklerini” ifade etti.

Erdoğan, kış okulu programımıza katılan öğrencilerimize alacakları eğitimler sonunda müdürlüğümüz tarafından kendilerine eğitim sertifikası verilecektir.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com