www.mardinnethaber.com
Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi personeline eğitim
25.01.2018 13:51 Mardin Nethaber

 

Midyat ilçesinde Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde görevli personele eğitim verildi. Midyat Devlet Hastanesinde görevli Psikiyatr Dr. Damla İnhanlı ve Acil Uzmanı Hazar Lisar’ın verdiği eğitime 60 kişi katıldı.

“İnhanlı, “Midyat Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde zihinsel engelli ve psikiyatrik rahatsızlığı bulunan bireylerin yaşadıkları davranışsal problemler ve kriz durumlarında yapılabilecek müdahaleler konusunda bilgi verdik. Görevlilere davetleri için teşekkür ederiz” dedi.

Acil Uzmanı Hazar Lisar, “Midyat Engelsiz Yaşam Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezi yaklaşık 40 engelli ve bakım hastasına hizmet veren bir kurum. Midyat Devlet Hastanesi olarak her türlü sağlık hizmetini bu kurumun misafirlerine hali hazırda vermekteyiz. Bugün de kurum yöneticilerinin güzel organizasyonu ile merkezde çalışan personele olası acil durumlarda 112 ekibi gelene kadar yapmaları gerekenler hakkında bir eğitim toplantısı yaptık. Umarım faydalı olmuştur.

Midyat engelsiz yaşam bakım ve rehabilitasyon merkezi yöneticilerine misafirperverlikleri için çok teşekkür ederiz” diye konuştu. Midyat Engelsiz Yaşam Merkezi Müdürü Ahmet Candemir, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı olan Midyat Engelsiz Yaşam Merkezimizde kalan engellilerimize daha kaliteli ve güzel bir hizmet verebilmek için personelimize gerekli eğitimi verebilmek ve daha profesyonel bir şekilde çalışmalarımızı yapabilmek için kendilerine planladığımız bu yılın ilk hizmet içi eğitimlerimize başlamış bulunuyoruz. Bu anlamda ilk eğitim programımızı ilçemiz Sağlık Müdürlüğümüzle ortaklaşa yaptık. İlçe Sağlık Yetkilimiz Sertaç Çelebi ile yaptığımız istişare sonucu Devlet Hastanesinde görevli Alanında uzman hekimlerimizi bu eğitimi vermek üzere görevlendirmiştir. Hem Sertaç Beye hem de Hastane Başhekimimiz Mahmut Necdet Palaz beye bu duyarlılıklarından ötürü çok teşekkür ederim” ifadelerinde bulundu. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com