www.mardinnethaber.com
Mardin’de çocuklar buz pisti ile tanıştı
22.01.2018 14:24 Mardin Nethaber

 

İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile büyükşehir belediye başkanlığına görevlendirilen Mardin Valisi Mustafa Yaman'ın talimatları ile çocuklar için bir ilk gerçekleştirildi.

Karnelerine alan öğrencilere yarıyıl tatili için kolları sıvayan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman, buz pisti oluşturarak çocuklara sömestr hediyesi verdi. Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman, bütçelerini dağa değil, Mardin'e hizmet olarak harcadıklarını söyledi.

Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi okulların yarıyıl tatiline girmesi ile öğrencileri mutlu edecek bir projeyi daha hayata geçirdi. Daha önce yaz aylarının öğren-ciler ve çocuklar açısından güzel geçmesi için 'Mahal-leme Havuz Geldi' projesi ve birçok spor kursunu gerçekleştiren Mardin Büyükşehir Belediyesi, kış aylarında da çocukların kaliteli zaman geçirmele-rine imkan tanıyacak çalışmaya imza attı. Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde şehirde ilk defa buz pisti kuruldu. Okay Yaşar Anadolu Lisesi Spor Salonunda kurulan buz pisti bir ay boyunca çocukları ağırlayacak. Buz pistinin açılışına Türkiye Buz Federasyonu As Başkanı Fehmi Tekelioğlu da milli sporcular ile katılarak çocuklara muhteşem bir şov yaptı.

Törene Mardin Valisi Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mustafa Yaman’ın yanı sıra, AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Buz Pateni Federasyonu As Başkanı Fehmi Tekelioğlu, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Vekili Halil Kısalar, Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, Aile ve Sosyal Politikalar Mardin İl Müdürü Hüsnü Bengin Efetürk, vatandaşlar ve sporcular katıldı. Buz pateni milli takımının bir gösteri yaptığı açılışta öğrenciler de ilk defa buz pisti ile tanıştı.

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com