www.mardinnethaber.com
Artuklu İlçe Kongresi Yapıldı
22.01.2018 14:18 Mardin Nethaber

 

Bakan Tüfenkci: “Türkiye büyürse Suriye ve Irak'taki mazlumların da umudu büyür”

AK Parti merkez Artuklu İlçe Kongresi yapıldı. Bir otelde yapılan kongre-ye, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Zeynep Alkış, Milletvekilleri Orhan Miroğlu, Ceyda Bölünmez Çankırı, Teşkilat Başkan Yardımcısı Metin Bulut, İl Başkanı Nihat Eri, kanaat önderleri, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve partililer katıldı.

Kongrede konuşan Bakan Tüfenkci, HDP’nin halk tarafından Türkiye partisi olarak TBMM’ye sokulduğunu ancak bölge partisi bile olamadığını belirterek, bölgenin hiçbir sorununa siyaseten çözüm üretemediklerini ifade etti. HDP’nin Kızıltepe’ye ve Artuklu’ya giremediğini, Kızıltepe’yi çukur siyasetine mahkum edemediğini kaydeden Bakan Tüfenkci, dağları da, sokakları da terör örgütlerine dar ettiklerini ve etmeye devam edeceklerini vurguladı.

“Emellerine son verene kadar devam edeceğiz”

Afrin operasyonuna ilişkin değerlendirmelerde bulunan Tüfenkci, “İster Kandil'de, ister Afrin'de, ister de Cudi'de yuvalansınlar. Biz onların inlerine girdik, gireceğiz de. Bu ülkede olan emellerine son verene kadar devam edeceğiz. Barış, birlik ve beraberlik istiyoruz. Hep birlikte Türkiye'yi büyütmek istiyoruz. Türkiye büyürse Suriye ve Irak'taki mazlumların da umudu büyür. Türkiye büyürse ümmet ve insanlık büyür” dedi.

“Hiçbir ülkenin toprak bütünlüğünde gözümüz yok”

Türkiye’yi küçülmeye ve teröre mahkum etmeye çalışanların millet ve yargıya hesap vereceğine dikkat çeken Bakan Tüfenkci, “Hem FETÖ’cü-ler hem PKK’lılar, hem DHKP-C’ler, hem de DEAŞ ’lılar hesap verecek. Biz savaş yanlısı değiliz. Hiçbir ülkenin toprak bütünlüğünde gözümüz yok. Biz her ülkenin kendi sınırları içinde barış ve huzur içinde yaşamasını istiyoruz ama o ülkeden bizim ülkenin sınırlarına eğer bir kalkışma, bir terör yuvalanması varsa Allah'a hamdolsun Tür-kiye, güçlüdür, büyüktür, kendi göbeğini kesecek güçtedir”diye konuştu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SİYASET
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com