www.mardinnethaber.com
ARTUKLU BELEDİYESİNDEN TİYATRO GÖSTERİSİ
13.01.2018 18:26 Mardin Nethaber

 

 

Mardin merkez Artuklu Belediyesi kültürel faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Kültür ve hoşgörü şehri olan Mardin’de aralıksız olarak sanatsal ve kültürel etkinliklerini sürdüren Artuklu Belediyesi, kırsal mahallelerde okuyan öğrencileri de unutmuyor.

‘Beni Affet Anne’ ve ‘Gülümse Geleceğe’ adlı tiyatro etkinliği düzenleyen Artuklu Belediyesi, üç seanstan oluşan tiyatro gösterisine ortaokul ve lise öğrencilerinin yanı sıra vatandaşları da dâhil etti.

Atatürk Kültü Merkezinde sergilenen tiyatro gösterisini binlerce kişi izledi. Vatandaşlar tarafından büyük beğeni toplayan oyun öncesi Artuklu Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Mardin Masa çalışanları tarafından izleyicilere çeşitli ikramlar dağıtıldı.

Artuklu Belediyesi, kırsal kesimde okuyan yüzlerce öğrenciyi belediyenin servisleriyle okullarından alınarak, öğrencilere unutamayacakları bir gün yaşattı.

12 Okuldan gelen yaklaşık 600 öğrenci gösterinin ardından kendilerine bu fırsatı verdikleri için Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk’ün nezdinde kendilerine yardımcı olan belediye ekiplerine de teşekkür etti.

Konuyla ilgili açıklama da bulunan Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk; “ Kültürel ve Sanatsal etkinlikler anlamında Mardin hiç yaşamadığı bir dönem yaşıyor. Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Yaman’ın girişimleriyle Mardin’de bu anlamda güzel şeyler oluyor. Bizlerde Artuklu Belediyesi olarak bu konudaki eksikliği gidermek için çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Düzenlediğimiz kültürel ve sanatsal etkinliklerimize kırsal mahallelerimizi de dâhil ediyoruz. Böyle güzel etkinliklere katılmanın her bireyin hakkı olduğunu düşünüyoruz. Bu etkinliklerin devam edileceğinin müjdesini de verdi.”

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com