www.mardinnethaber.com
Eri, Gazetecilerle Bir Araya Geldi
12.01.2018 17:26 Mardin Nethaber

 

AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Mardin’de faaliyet gösteren ulusal ve yerel medya temsilcileriyle bir araya geldi.

Özel bir otelde gerçekleşen programa AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, Basın ve Halkla İlişkilerden sorumlu Başkan Yardımcısı Beşir Güneş, Yerel gazetelerin imtiyaz sahipleri ve çok sayıda gazeteci katıldı.

Tanışma faslının ardından, Gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutlayan Eri, “Ülkemizin ve milletimizin çıkarlarına yönelik çalışan, haber ve bilgi aktarımlarında bulunan tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum dedi.

Gazeteciliğin çok meşakkati ve fedakârlık isteyen bir meslek olduğunu belirten Eri,  “Kamuoyunu aydınlatmak için zaman mefhumu gözetmeksizin günün her saatinde şartlar ne olursa olsun sorumluluk bilinciyle toplumu gündem karşısında koşuşturan gazetecilerimizin hakkını ödeyemeyiz. Ak Parti İl Başkanlığı olarak bizlerde her zaman basın mensuplarının yanında olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum. Bu vesileyle görevlerini özveriyle devam ettiren tüm basın mensuplarını kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 “Halkımız her şeyin en iyisine layıktır”

Programın akışında 2019’da yapılacak olan seçimlerin önemine de değinen Eri, 2019’da gerçekleşecek seçimlerin bizler için ve Türkiye’nin geleceği açısından çok önemlidir. İnşallah Türkiye sistemin bazı aksaklıklarından dolayı takıldığı orta gelişmişlik tuzağından kurtulmuş olur. 2019’da çok daha hızlı bir şekilde büyümüş olur. Ekonomik olarak da gelişmiş ülkeler düzeyine çıkmış olacak. Hedefimiz Türkiye’nin Dünyanın 10’uncu büyük ekonomisine sahip olmasıdır. Parti olarak da bize düşen bunu gerçekleştirmek için de bizimde katkıda bulunmamızdır. Biz Ak Parti yük olmaya değil, Türkiye’nin yükünü kaldırmaya geldiklerine” vurgu yaptı.

Hükümetimiz tarafından yapılan yatırımlar vatandaşımıza en doğru şekilde anlatacaklarını belirten Eri, “Ev ev, sokak sokak dolaşacağız. İnsanlarımıza dokunacağız. Sıkılmadık el bırakmayacağız. Biz bunlarıda yeterli görmüyoruz. İnsanlarımızın gönlünü de kazanmaya çalışacağız. İnsanımızı dokunmaya çalışacağız. Sürekli iletişim halinde olacağız. Her kesimi, grubu ve inanç kesimini anlamaya çalışacağız. Hepimiz Türkiye Cumhuriyetinin birinci sınıf vatandaşıyız. Biz bütün vatandaşlarımıza karşı aynı mesafede olmaya çalışacağız. Halkımız her şeyin en iyisine layıktır. Türkiye bugün birçok Avrupa ülkesiyle bir alanda rahatlıkla yarışabilecek duruma geldiğine” dikkat çekti.

Konuşmasının devamında Eri, “Ben Milletvekili İken beni en çok tedirgin ve rahatsız eden köy yollarıydı. Köy yolları toz toprak içerisinde idi. Ak Partinin geldiği ilk dönemden itibaren büyük gelişmeler yaşandı. Projelerle köy ve belde altyapıları hızlı bir şekilde elden geçilerek modernleştirildi. Geçmişte hizmetler pazarlık konusu yapılıyordu. Biz hizmeti pazarlık konusu yapmaktan çıkardık. Geçmişte insanlar çaresizlik içerisinde bırakılıyordu” diye konuştu.

“Mardin terörden yara aldı”

Köy yolları sıcak beton asfalt yapılacak denilseydi, kimse inanmazdı diyen Eri, “Ak Parti olarak Mardin’de kısa sürede büyük hizmetler imza attık. Alt yapıda önemli eksiklikler giderildi. Mardin’de şuan 2. Organize Sanayi Bölgesi’nin çalışmaları devam ediyor. Mardin terörden yara aldı. Bu yaralar iyileşmeye başladı. Devletimizin herkese iş verme imkânı yok ama bölgeye yatırım yaparak, yatırımcının dikkatini buraya çelerek açılacak olan yeni sektörlerde binlerce gencimiz iş imkânı bulacak. Bunun için biraz zamana ihtiyaç var. Mardin cazibe merkezi olduğu için gelecek yıllarda ekonomisi güçlü iller arasında olacaktır” dedi.

GAP Projesinde sona gelindi

Mardin’in için bir şehir hastanesinin de gündemde olduğunu aktaran Eri, “Şehir hastanesi Mardin için önemli bir yatırım olacak. Şehir hastanesi Mardin’e kazandırılmasıyla Suriye’den, Irak’tan ve İran’dan tedavi amacıyla birçok hasta gelecek. Bununla birlikte Mardin turizmi sağlık turizmiyle de desteklenmiş olacak. GAP projesinde de sona doğru yaklaşıldı. Kısa zaman içerisinde proje hayata geçtiği zaman elektrik sorunumuz kalmayacak. Ürün artışı ile bölgenin zenginliğine zenginlik katılacak. Mardin’i hak ettiği yere getirmek için var gücümüzle çalışacağız” şeklinde konuştu.

AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri toplantıya katılan ulusal ve yerel medya temsilcileriyle çektirdiği hatıra fotoğraflarıyla son buldu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com