www.mardinnethaber.com
Dost Meclisi Kızıltepe’de toplandı
12.01.2018 16:01 Mardin Nethaber

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Mardin Şubesi tarafından düzenlenen geleneksel Dost Meclisi’ toplantısının bu ayki programı Kızıltepe’ye başlı Sandıklı mahallesinde yapıldı.

MÜSİAD’dın yönetim kurulu üyelerinden olan Fahrettin Kurtuluşun ev sahipliğinde yapılan programa Kızıltepe İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ahmet Odabaş,Kızıltepe İlçe Emniyet Müdürü Aykut Çetinkaya, Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ayhan, MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Mehmet NurettinKasap, kurum amirleri, MÜSİAD yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Kasap, kurum amirleri, MÜSİAD yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Programın açılışında konuşan MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Mehmet Nurettin Kasap,yönetim kurulu üyelerinden olan Fahrettin Kurtuluş’un yapmış olduğu bu onurlu davranışından dolayı kendilerini tebrik ediyorum dedi.

Konuşmasının devamında 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutlayan Kasap, Mardin Müsiad yönetimi olarak, Mardin’de bir ekonomi platformu oluşturmak istediklerini belirterek, “Burada ki amacımız ilimizle ilgiliçalışmalarda tek ses olarak birlikte hareket edelim istedik. En büyük sıkıntılarımı-zdan birisi de STK’larla, odalarla ve derneklerle birliktelik sağlayamadığımızdan kaynaklanıyor. Birlikte olamayınca da bazı önemli hizmetleri ilimize kazandıramadıklarını” söyledi.

Kızıltepe İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ahmet Odabaş ise Kızıltepe’de Kaymakamlık ve Belediye olarak yaptıkları çalışmalara değinerek, kayyum belediyesi olarak burada alt yapı, eğitim, tarım ve sağlık alanında kayda değer çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Konuşmasında cazibe merkezlerinin Mardin için çok önemli olduğunu belirten Odabaş, Hükümetimiz cazibe merkezlerinin bölge için ne kadar önemli olduğunu biliyor. Bölgenin yapısı ve ekonomik alt yapısını değiştirecek yatırımlardır. Cazibe merkezlerinin programı açıklandığında bölgeden ve Mardin’den yoğun bir talep oldu. Sadece Mardin’den 2 yüz 85 talep söz konusu olduğunu belirtti. Turizmin burada sağlanan huzura göre değişken olduğuna dikkat çekerek, Bu gün burada huzur ve istikrar hakim durumdadır. Bu huzurla birlikte burada ki turizm potansiyeli gün geçtikçe artıyor. Canlılık kazanıyor. İnşallah bu canlılık önümüzde ki yıllarda da devam edeceğine inanıyorum dedi.

Bu şehirde üç sektörün mevcut olduğunu belirten Odabaş, “Bunlar Tarım ve hayvancılık Turizm ve Sanayidir. Bu üç sektörde kendi çapında gelişme eğiliminde. Tarım konusunda malumunuz burada bir Mezopotamya ovası var. Bu ovada birkaç ürünün alınabilecek vaziyette. Tarımsal ürünlerin sanayi mamuller haline getirilmesi, bu anlamda burada sanayinin ciddi bir rolü var. Bizde bu konuda çiftçimize ve sanayicimize desek olmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kocaeli ilimizden oda ve dernek başkanlarının da hazır bulunduğu programın sonunda MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Mehmet Nurettin Kasap, Kızıltepe İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ahmet Odabaşveev programa ev sahipliği yapan MÜSİAD yönetim kurulu üyesi Fahrettin Kurtuluş’a plaket takdim edildi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com