www.mardinnethaber.com
Genç Bilaller Ezan Okumada Yarıştı
11.01.2018 11:30 Mardin Nethaber

 

''Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması'' İl Finali Artuklu İlçesinde Cahit Zarifoğlu İmam Hatip Ortaokulu’nda Yapıldı.

İmam Hatip Ortaokulları arası ''Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması'' il finali Artuklu ilçesi Dumlupınar İmam Hatip Ortaokulu koordinatörlüğünde Artuklu Cahit Zarifoğlu İmam Hatip Ortaokulu'nda gerçekleştirildi.

Artuklu Cahit Zarifoğlu İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonu'nda düzenlenen yarışmaya, Artuklu İlçe Millî Eğitim Müdürü Şehmus Sümer, ilçe müftüleri, Şube Müdürleri, okul müdürleriz, öğrenci ve çok sayıda velinin katılımıyla yapıldı.

Tüm ilçelerden öğrencilrin katıldığı yarışma öncesinde ''15 Temmuz'' konulu video gösterimi yapıldı. Öğrencilerimizin; Saba, Rast, Hicaz, Segâh ve Uşşak Makamalarında okudukları ezanlar katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. Yarışma sonrasında jüri üyelerinin puanlaması sonucu oluşan sıralama şu şekilde gerçekleşti:

1.İbrahim Taşçı / Kızıltepe Özcan Yıldız İmam Hatip Lisesi
2.Mirza Demirel / Artuklu Gökçe İmam Hatip Ortaokulu
3.Muhammed Ahmed Halil Onur / Kızıltepe İbrahim Özmen İmam Hatip Orta-okulu ilk 3 sırayı paylaştı.

Dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri ve çeşitli hediyeler verildi. Ayrıca yarışmaya katılan tüm öğrencilere de başarı belgesi verildi. Yarışmanın ardından tüm misafirlere yemek ikramı yapıldı.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com